Nowy alarm Scania chroni przed kradzieżą paliwa

Innowacyjny korek wlewu paliwa Scania

Czerwony korek wlewu paliwa oraz naklejka ostrzegawcza ma odstraszać potencjalnych złodziei.

 

Scania wprowadza system alarmowy mający na celu ochronę przed kradzieżą paliwa, ze specjalnie skonstruowanym czujnikiem monitorującym jego poziom.

Korek wlewu paliwa z systemem antywłamaniowym 

Rozwiązanie to jest dostępne zarówno dla zbiorników pojedynczych, jak również dla tych bardziej popularnych, zbiorników podwójnych.

Jak informuje menedżer produktu w Scania, Eric Ljunggren:- Utrata paliwa już sama w sobie jest dużym problemem. Dużo gorsze jest jednak to, że uniemożliwia realizację dostaw zaplanowanych na dany dzień, co dla przewoźnika może wiązać się z nałożeniem kar.

Jeżeli poziom paliwa znacznie spadnie, alarm włącza się i wydaje przenikliwy dźwięk, podobnie jak w przypadku standardowego systemu antywłamaniowego. Alarm uruchamia się również w przypadku manipulowania przy korku wlewu paliwa. Kierowca otrzymuję również informację na e-mail, SMS i powiadomienie w portalu Scania Fleet Management.

Jedną z największych zalet alarmu Scania jest odstraszanie potencjalnych złodziei. Naklejka na zbiorniku oraz czerwony korek wlewu ostrzegają, że zbiornik paliwa jest zabezpieczony. Nawet jeżeli złodziejom nie udaje się ukraść paliwa, podejmowane przez nich próby kradzieży mogą wiązać się z innymi szkodami. Uszkodzony korek wlewu paliwa może wymagać czasochłonnych i kosztownych napraw.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL