Spotkanie na szczycie Stowarzyszeń transportowych

Konieczna zmiana przepisów dla ciężarówek w Tyrolu

Ciężarówki z EURO 6 zwolnione z opłat.

 

Pod koniec ubiegłego roku w Rzymie, doszło do spotkania na szczycie przedstawicieli włoskich i niemieckich Stowarzyszeń transportowych.

Tyrolskie zakazy jazdy dla ciężarówek

Na spotkaniu omówiono problemy tranzytowe na Przełęczy Brenner oraz obowiązujące tam zakazy dla samochodów ciężarowych.

Włoski przewoźnik towarowy ANITA domaga się zwolnienia ciężarówek klasy zanieczyszczeń Euro 6, które zostały zarejestrowane po 31 sierpnia 2018 roku oraz ciężarowych samochodów elektrycznych z tyrolskich zakazów jazdy. Pojazdy te powinny również zostać zwolnione z opłat za przejazd na trasie Brenner-Innsbruck.

Włoskie firmy towarowe narzekają, że koleje włoskie i austriackie nie są w stanie przejąć ruchu towarowego, który nie może poruszać się po drogach z powodu zakazów jazdy.

Jak poinformował Prezes ANITA, Thomas Baumgartner:- Konieczne jest, aby Włochy i Niemcy wspólnie podejmowały inicjatywy przeciwko polityce transportowej Austrii, ponieważ uniemożliwia to wolną konkurencję. Jeżeli ciężarówki Euro 6 nie są zwolnione z zakazów prowadzenia pojazdów, Włochy i Niemcy nie mają innego wyboru, jak wszcząć postępowanie przeciwko Austrii w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości. Nowa Komisja Europejska powinna przestrzegać zasady swobodnego przepływu towarów w UE.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL