Mercedes-Benz przedstawia dalsze szczegóły dotyczące eSprintera

Mercedes-Benz eSprinter

eSprinter ma zasięg 168 km.

 

Mercedes-Benz, który kilka dni temu rozpoczął produkcję seryjną eSprintera, podał kilka dodatkowych informacji na jego temat.

Innowacyjne narzędzie internetowe od Mercedes-Benz

Wiadomo, że seryjna produkcja eSprintera ruszyła w Düsseldorfie a nowy dostawczak posiada cztery różne tryby odzyskiwania energii (rekuperacja). Poziomy D-, D, D + i D ++ są wybierane za pomocą łopatek zmiany biegów na kierownicy.

Ponadto Mercedes-Benz określa, że model rozróżnia zainstalowaną i użyteczną pojemność akumulatora. W praktyce oznacza to, że eSprinter ma 47 kWh użytecznej pojemności akumulatora w wariancie 55 kWh i 35 kWh użytecznej pojemności akumulatora w wariancie 41 kWh. Informacje o zasięgu pozostają na poziomie, odpowiednio 168 i 115 km, podobnie jak ładowność 891 i 1040 kg. W drugiej wersji ładowność jest wyższa ze względu na mniejszą baterię, co może być zaletą w przypadku niektórych usług dostawy.

Jak podano, napęd elektryczny o mocy 85 kW z momentem obrotowym do 300 Nm można skonfigurować do maksymalnej prędkości 80, 100 lub do 120 km/h. eSprintera można naładować do około 80 procent w 80 minut.

Mercedes-Benz przedstawił także eCharging Planner. To narzędzie internetowe za pomocą którego można przeprowadzić indywidualną analizę zmiany pojazdów konwencjonalnych na akumulatorowo-elektryczne.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL