Nie wszyscy kierowcy ciężarówek wrócą do domów

Parking Ciężarówki Święta

Większość kierowców ciężarówek spędza okres Świąt i Nowego Roku z najbliższymi. Ale nie wszyscy. Niestety, obraz ten powraca co roku.

 

Zgodnie z doświadczeniem policji wielu kierowców ciężarówek - głównie z Europy Wschodniej - musieli spędzić przerwę świąteczną z dala od rodzin na parkingach wzdłuż autostrad. Niestety, co roku powtarza się ten obraz - mówi rzecznik policji Emsland / Grafschaft Bentheim. W Boże Narodzenie kierowcy ciężarówek byli sami w swoich kabinach.

Na podstawie rozmów z kierowcami funkcjonariusze policji wiedzieli, że i w tym roku niektórzy kierowcy nie wrócą do swoich domów. Ich szefowie nie otrzymali żadnych zleceń na fracht powrotny i zostawili swoich kierowców czekających za granicą na kolejne zamówienie. Spedytorzy nie chcą, aby kierowcy jechali do domu pustą ciężarówką.

Polski kierowca ciężarówki poinformował, że prawdopodobnie pozostanie na parkingu aż do 2 stycznia. Nie jest pewne, czy otrzyma zapłatę za czas oczekiwania.

Powiedział, że warunki, w których kierowcy musieliby czasami żyć, są po prostu "nieludzkie". Niedawno policjanci spotkali litewskiego kierowcę ciężarówki, który najwyraźniej nie mógł sobie pozwolić na zaparkowanie na płatnym parkingu z odpowiednimi urządzeniami sanitarnymi. Pomimo zimowych temperatur mężczyzna mył się w zimnej wodzie z własnoręcznie wykonanym prysznicem zrobionym z konewki.

Przeczytaj też:
Płonąca ciężarówka podczas weekendowego odpoczynku naraża na pożar inne samochody

Spalone ciężarówki z naczepami w strefie odpoczynku Bayerwald na autostradzie A3 (Bawaria).

 

Polska ciężarówka z wyposażeniem medycznym uległa wypadkowi pod Verínnie

W środę około godziny 1:15 w nocy polska ciężarówka jadąca z Portugalii. W kabinie podróżowały dwie osoby.

ZMPD - Tarcza nie wystarcza

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce uważa, że pakiet pomocowy rządu dla przedsiębiorców jest niewystarczający.

 

Strajk stacji benzynowych we Włoszech

Na dzisiaj i jutro zaplanowany jest strajk stacji benzynowych we Włoszech.

 

Czesi łagodzą przepisy dla kierowców ciężarówek

Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej zezwala na ogólne zwolnienie z zakazu jazdy autostradami i drogami szybkiego ruchu w tym kraju.

 

Czas pracy kierowców ciężarówek. Jak wyglądają nowe regulacje w krajach UE

Ministerstwa transportu w całej Europie zaczynają obecnie łagodzić istniejące prawo dotyczące kierowców samochodów ciężarowych.

 

Koronawirus w transporcie. Środki zapobiegawcze, które każdy kierowca ciężarówki powinien stosować

Kierowcy ciężarówek i autobusów są szczególnie narażeni na kontakt z wirusem. Nikt nie zastanawia się w jakich warunkach pracują.

 

Wpływ koronawirusa na transport drogowy. Relacja kierowcy ciężarówki z Włoch

Znamy już oficjalne komunikaty, pora na relacje samych zainteresowanych. Oto list jednego z kierowców przebywających w okolicy Milano.

 

Strach przed koronawirusem powoduje, że kierowca ciężarówki porzuca swój samochód przed granicą z Włochami

Z powodu koronawirusa kierowca ciężarówki zatrzymał pojazd przed włoską granicą w Brenner i odmówił kontynuacji jazdy. Firma transportowa szuka kierowcy na zmianę.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL