Najlepsi mechanicy najlepsze serwisy DAF Trucks Polska

Sebastian Franczyk WTC Opole

W dniu 12 grudnia br. na terenie Centrum Szkoleniowego DAF w Sękocinie Nowym koło Warszawy odbył się finał Olimpiady technicznej DAF 2020.

 

Finaliści zostali poddani serii niezwykle wymagającym zadań, m.in. diagnostyka i naprawa układu hamulcowego w XF, diagnostyka układu dolotowego silnika w LF, analiza stanu (kondycji) układu paliwowego silnika MX-11 w samochodzie używanym, montaż dodatkowego filtra paliwa z separatorem wody, wykazanie się biegłym korzystaniem z informacji serwisowych udostępnianych przez DAF.

Olimpiada Techniczna DAF Trucks

Stale rosnący poziom wyszkolenia pracowników dealerów DAF, niesłabnąca ambicja i chęć sprawdzenia swoich umiejętności na najwyższym poziomie spowodowały, iż tegoroczna edycja Olimpiady Technicznej DAF cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem od minionych. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział aż 181 mechaników, a do kolejnego etapu dostało się 60 z nich. Do finału zakwalifikowanych zostało 4. zwycięzców eliminacji regionalnych.
Po bardzo wyrównanym pojedynku zwycięzcą konkursu został Sebastian Franczyk otrzymując tytuł Mechanika Roku 2020 sieci dealerskiej DAF w Polsce.

- Do konkursu nie przygotowywałem się w żaden szczególny sposób – podszedłem do niego jak do kolejnego zadania w codziennej, odpowiedzialnej pracy. Zadania były wymagające, tym bardziej, że przy kilku z nich, nie widząc faktycznego pojazdu, musiałem bazować jedynie na swojej wyobraźni. Presja czasu również była momentami dojmująca, ale zdołałem opanować stres i wykonać zadania najlepiej jak umiałem. Najwcześniejsze wspomnienie związane z DAF-em mam jeszcze z czasów młodzieńczych, kiedy pracując razem z moim tatą, mechanikiem samochodowym przeglądałem jedną z gazet branżowych i zobaczyłem reportaż o zwycięzcy Olimpiady Technicznej DAF. Pomyślałem wtedy – "Ten facet musi być naprawdę dobry!". A teraz to mi przypadł ten niesamowity tytuł. Pracując w autoryzowanym serwisie DAF musisz stale doskonalić swoją wiedzę i umiejętności – być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i szkolić się, żeby z dnia na dzień stawać się najlepszą wersją samego siebie - powiedział tegoroczny zwycięzca Olimpiady.

- Jakie cechy powinien łączyć najlepszy mechanik sieci DAF ? Diagnozować problemy nie przez przypadek, a bazując na dokumentacji, szerokiej wiedzy i wspomagając się odpowiednimi procedurami oraz dzięki rozumieniu złożonego produktu, którym w dzisiejszych czasach jest samochód ciężarowy. Komponenty elektroniczne, oprogramowanie i szereg zmiennych czynników są w codziennej pracy nie lada wyzwaniem dla każdego mechanika. Laureaci dzisiejszego finału musieli zmierzyć się z 4 zadaniami, których różnorodność pozwoliła na sprawdzenie przekroju wiedzy mechaników z całej gamy pojazdów DAF – serii LF, CF oraz XF. Konkurs ma na celu nie tylko wyłonić najlepszego specjalistę DAF w kraju, ale jednocześnie propagować chęć poszerzenia swojej wiedzy i korzystania z systemów pomocnych do diagnozy i naprawy pojazdów, aplikacji oraz wyszukiwarek dostępnych na portalach DAF - dodaje Bartosz Gruszczyński, Service Manager DAF Truck Polska.

Lista zwycięzców przedstawia się następująco:

1. Sebastian Franczyk z WTC Opole;
2. Adam Karolik z DBK Białystok;
3. Robert Gogowski z ESA Świecko;
4. Roman Mielimąka z CTC Ruda Śląska.

Zwycięzca reprezentować będzie Polskę w czasie europejskich finałów Mechanika Roku 2020 Sieci Dealerskiej DAF w kwietniu 2020.

Przeczytaj też:
EFL wprowadza możliwość odroczenia rat leasingu. Harmonogram spłaty rat leasingowych można zmienić bez wychodzenia z domu

EFL proponuje klientom usługę, która pozwala na dopasowanie płatności do bieżącej płynności finansowej firmy. Leasing Swobodny umożliwia samodzielne zarządzanie wysokością spłacanych rat.

 

Wynajem samochodów ciężarowych w 2020 roku

Co czeka rynek transportu w tym roku oraz jak powyższe wpłynie na sektor wynajmu pojazdów użytkowych?

DAF XF Super Space Cab Celebration Edition

DAF świętuje 250 000. sztuk sprzedanych samochodów w kabinie Super Space Cab.

 

Hama Polska w rękach EFL

Europejski Fundusz Leasingowy strategicznym partnerem Grupy DBK.

 

MAN liderem grudnia. DAF wygrywa cały rok

Od początku roku przybyło 30 788 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t i jest to już mniej o 5,4% niż w tym samym czasie ub.r.

 

DAF Scania MAN - liderzy rynku ciężarowych

W listopadzie br. zarejestrowano 2104 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to mniej o 17,7% niż rok wcześniej.

 

DBK i MAN Truck & Bus Polska wspólnie w roku 2020

W dniu 22.11.2019 r. w siedzibie firmy MAN Truck & Bus w Wolicy miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

 

Dwudziestoprocentowe spadki w rejestracjach nowych ciężarówek

W październiku br. zarejestrowano 2849 pojazdów użytkowych powyżej 3,5 t. to mniej o 22,5% niż rok wcześniej.

 

Ośmiotysięczny DAF wydany przez Grupę Wanicki

Ośmiotysięczną ciężarówkę odebrała firma VIVE Group.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL