Potężny pożar ciężarówek pod Piłą (video)

Pożar ciężarówek Piła

Jak informuje portal 112pila.pl w dniu dzisiejszym (28.10.2019) około godziny 4 rano rozległ się alarm w kilku miejscowościach powiatu pilskiego.

 

Straż pożarna w Pile otrzymała zgłoszenie o płonącym samochodzie ciężarowym na parkingu w Osieku nad Notecią. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnych PSP oraz OSP z okolicznych jednostek.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów potwierdzono treść zgłoszenia z rozwiniętym pożarem między innymi 2 zestawów ciężarowych, po czym przystąpiono do działań ratowniczo-gaśniczych. Podano 2 prądy wody z pianą w obronie pobliskiego budynku, oraz trzeciego ciągnika siodłowego i ciągników rolniczych, utworzono punkt czerpania wody z pobliskiej rzeki Łobzonka. Po przyjeździe kolejnych zastępów dodawano następne odcinki gaśnicze.

Niestety straty są potężne, pożar strawił dwa ciągniki siodłowe, 3 naczepy z ładunkiem ( deski około 20 ton oraz aluminiowe elementy samochodowe), pojazd dostawczy typu bus. Uszkodzeniu uległ również budynek miejscowego Kółka Rolniczego.

Podczas działań właściciel firmy transportowej odstawił trzeci ciągnik siodłowy a pracownicy Kółka Rolniczego 4 ciągniki rolnicze, które udało się uratować.

Działania ratowniczo- gaśnicze trwały ponad 6 godzin. Oprócz strat materialnych nikt z pracowników obsługi oraz służb nie odniósł żadnych obrażeń.

Wstępnie straty szacowane są na ponad 250 tysięcy zł.

fot. Pila112.pl

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL