Goodyear wprowadza na rynek linię opon OMNITRAC Heavy Duty

Opony OMNITRAC Heavy Duty to doskonała trakcja w trudnych warunkach pracy

Opony dedykowane do pojazdów ciężarowych pracujących w trudnych warunkach.

 

Goodyear wprowadza na rynek serię opon OMNITRAC Heavy Duty przeznaczoną do samochodów ciężarowych pracujących w trudnych warunkach.

Innowacyjne rozwiązania od Goodyear

Charakteryzuje ją zwiększona trwałość, wydajność, przebieg i trakcja w każdych warunkach pogodowych.

Nowe ogumienie zostało opracowane specjalnie dla wywrotek i innych ciężkich pojazdów użytkowych pracujących głównie w trudnych nieutwardzonych środowiskach, takich jak place budów, kopalnie oraz kamieniołomy, ale poruszających się także na krótkich trasach po drogach publicznych.

Jak poinformował dyrektor marketingu ds. opon użytkowych Goodyear w Europie, Maciej Szymański:- Asortyment Goodyear OMNITRAC Heavy Duty obejmuje opony dla samochodów ciężarowych pracujących głównie w trudnym terenie, ale także poruszających się po drogach na krótkich dystansach.

Nowe opony OMNITRAC Heavy Duty radzą sobie z ostrymi kamieniami, mokrymi nawierzchniami i błotnistymi drogami, a także stromymi zboczami i wybojami, jak również w zastosowaniach wymagających wysokiego momentu obrotowego. Przykładem jest ogumienie na oś sterującą w pojazdach z napędem hydrodynamicznym.

Opony OMNITRAC Heavy Duty oferują doskonałą trakcję w trudnych warunkach pracy mieszanej w połączeniu ze zwiększoną efektywnością paliwową. Wyposażone w technologię DuraShield zapewniają zrównoważone osiągi z naciskiem na wytrzymałość. Celem jest długa żywotność bieżnika w mieszanych zastosowaniach eksploatacyjnych w trudnych warunkach pracy. Najnowsza technologia wykorzystuje specjalną górną warstwę opasania zapewniającą dodatkową odporność na uszkodzenia karkasu i korozję, co przekłada się na lepszą podatność na bieżnikowanie.

Prawidłowa konserwacja oraz precyzyjne monitorowanie opon w czasie rzeczywistym ma kluczowe znaczenie dla zachowania mobilności w trudnych warunkach. Wydajność nowej serii OMNITRAC Heavy Duty może być jeszcze bardziej zoptymalizowana pod kątem zwiększenia niezawodności – zwłaszcza w odległych lokalizacjach i w trudnych warunkach – poprzez system Goodyear TPMS.

Dzięki zaawansowanej telematyce i unikalnemu algorytmowi Goodyear, to mobilne rozwiązanie monitoruje opony i wysyła natychmiastowe ostrzeżenia, jeśli ciśnienie lub temperatura w nich nie spełniają akceptowalnych parametrów. Pozwala to wydłużyć o 15% czas pracy i zmniejszyć o 85% liczbę wypadków spowodowanych problemami z oponami. W ten sposób wydłuża się czas sprawności i obniżają koszty awarii.

Wszystkie opony OMNITRAC zostały opracowane zgodnie z koncepcją wielu żyć i nadają się zarówno do pogłębiania, jak i bieżnikowania. Pozwala to flotom na jak najlepsze wykorzystanie zasobów opon i znaczne obniżenie kosztów.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL