Paweł Trębicki - Raben Transport - z odznaczeniem państwowym

Pawał Trębicki Raben Transport

Paweł Trębicki, dyrektor generalny oraz wiceprezes Raben Transport, został uhonorowany odznaką Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Odznaka honorowa Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej została ustanowiona na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 listopada 2000 r. Nadawana jest pracownikom transportu, którzy szczególnie przyczynili się do osiągnięć i rozwoju tej dziedziny gospodarki narodowej.

Wielkie zasługi na tym polu ma Paweł Trębicki, którego 20-letnia kariera zawodowa związana jest z logistyką – zarówno po stronie operatorów, jak i klientów. W Raben Transport pełni funkcję dyrektora generalnego i wiceprezesa od 2010 r. Jest bardzo aktywny w środowisku branży TSL: często występuje jako prelegent na konferencjach logistycznych, prowadzi zajęcia ze studentami i należy do Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki.  

O przyznanie mu odznaczenia resortowego wnioskował Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska, który m.in. jemu zawdzięcza swoje powstanie w sierpniu 2014 r. i skuteczne działanie przez następne pięć lat. Paweł Trębicki jest nie tylko współzałożycielem TLP, ale także ma duży wkład w to, czym stowarzyszenie jest dzisiaj – mianowicie silną i profesjonalną organizacją. Wiceprezes Raben Transport obecnie piastuje w związku stanowisko Przewodniczącego Rady.

- Paweł Trębicki jest nie tylko jednym z inicjatorów powstania TLP, ale przede wszystkim jest jedną z głównych sił napędowych Związku. Kolejna kadencja jako Przewodniczącego Rady Związku jest dowodem na ogromne uznanie jakim darzą go członkowie organizacji. Na odznaczenie resortowe „Zasłużony dla Transportu RP” złożyło się w przypadku Pawła Trębickiego wiele czynników – profesjonalizm, ogromna wiedza, doskonała znajomość branży i jej problemów, proaktywna postawa, a także zarządzanie firmą z sukcesami, w sposób etyczny i zrównoważony. Bieżące kierowanie tak dużą firmą, jak Raben Transport, jest niemałym wyzwaniem, a mimo to problemy branży oraz działalność na rzecz sektora mają zawsze wysoki priorytet w jego działaniach. To właśnie przekonanie, że jedynie razem jesteśmy w stanie kształtować przyjazne środowisko polityczne, gospodarcze i prawne dla rozwoju branży legło u podstaw powstania TLP i jest ważnym wyznacznikiem podejmowanych przez nas działań - komentuje Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska.

To nie pierwszy raz, gdy Paweł Trębicki został doceniony za swoją działalność zawodową – w 2010 roku otrzymał wyróżnienie w konkursie na menedżera logistyki. Natomiast odznakę honorową Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej odebrał 6 grudnia podczas świątecznej konferencji TLP, będącej okazją do podsumowania roku w branży.

- Pięć lat temu miałem przyjemność być jedynym ze współzałożycieli TLP.  Z grupą kilkunastu firm doszliśmy wtedy do wniosku, że trzeba działać. W ciągu ostatnich lat Polska stała się liderem w przewozach międzynarodowych, firmy rozwinęły się i sprofesjonalizowały. Jako przewodniczący Rady TLP, mijające pięć lat funkcjonowania związku oceniam bardzo pozytywnie. Podejmowaliśmy wiele inicjatyw, a TLP zbudowała rozpoznawalną markę nie tylko w Polsce, ale również w Brukseli. Dzisiejsza nagroda to dla mnie ogromny zaszczyt, mam poczucie, że idziemy w dobrym kierunku, a podjęte dotychczas inicjatywy są doceniane, ale przede wszystkim ta odznaka to motywacja do dalszej pracy na rzecz wspólnego działania branży – powiedział Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport.

 

Przeczytaj też:
Branża magazynowa wobec kryzysu epidemii. Rokowania są pozytywne

W przeciwieństwie do branży automotive rynek magazynowy nadal się rozwija.

 

ZMPD - Tarcza nie wystarcza

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce uważa, że pakiet pomocowy rządu dla przedsiębiorców jest niewystarczający.

 

Środowisko transportowców niezadowolone z działań Rządu. ZMPD z gotowym pakietem zmian

Przygotowany przez Rząd pakiet antykryzysowy mający wspomóc biznes w walce ze skutkami pandemii koronawirusa nie tylko nie zadowala przedsiębiorców z branży międzynarodowego transportu drogowego, lecz pokazuje totalny brak zrozumienia sytuacji przez rządzących.

 

Niemcy zezwalają na dłuższą jazdę ciężarówek

Wczoraj niemiecki minister transportu zdecydował, że do 17 kwietnia będzie wydłużony czas pracy kierowców.

 

Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki, 1-3 kwietnia 2020

Zapraszamy do Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

 

Pakiet Mobilności - transport ciężki i busy

Jak już powszechnie wiadomo UE opracowuje nowe zasady funkcjonowania transportu drogowego.

 

Wrocław połączy się z Poznaniem - drogą ekspresową S5

Od soboty 14 grudnia ostatnie 50 km drogi ekspresowej S5 w woj.wielkopolskim jest dostępne dla kierowców.

 

Producent opakowań wydaje miliony na logistykę. Sprawdź, czy możesz z tego skorzystać

Grupa CANPACK działa na rynku opakowań metalowych od blisko 30 lat.

 

Czy nowa ciężarówka MAN jeszcze w tym roku?

Nowy MAN z nowymi silnikami.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL