KMaster Telepass-opłata za przejazd i zarządzanie flotą za pomocą jednego urządzenia

Nowoczesny system zarządzania flotą

Telepass umożliwia opłatę za przejazd polską autostradą A4.

 

KMaster Telepass umożliwia uiszczanie opłat za przejazd w 11 krajach, a także oferuje rozwiązania do zarządzania flotą.

KMaster oferuje interoperacyjny telefon dla przewoźników państw UE

Telepass obsługuje opłaty drogowe w 11 krajach. Są to: Hiszpania, Portugalia, Francja, Włochy, Belgia (tunel Liefkenshoek), Polska (A-4 Kraków-Katowice), Austria, Dania, Szwecja, Norwegia i Toll Collect w Niemczech. Lista ta zostanie wkrótce rozszerzona o Słowenię i Węgry.

Urządzenie KMaster Telepass ma funkcję pozycjonowania satelitarnego, niezbędną do obliczenia niemieckiej opłaty drogowej. Telepass oprócz umożliwienia lokalizacji pojazdu, łączy się również z elektroniką ciężarówki, a tym samym staje się systemem zarządzania flotą.

Usługi telematyczne, do których klient może uzyskać dostęp, zostały podzielone na dwie opcje. Pierwszy z nich nosi nazwę KMaster Business i obejmuje następujące usługi: lokalizację pojazdów w czasie rzeczywistym, oszacowanie kosztów paliwa i opłat za przejazd, obliczanie czasu pracy i odpoczynku kierowców, odbiór w czasie rzeczywistym warunków drogowych i tras alternatywnych, planowanie pracy, komunikacja z kierowcą na odległość, raporty aktywności każdego pojazdu oraz pobieranie aplikacji (iOS i Android) dla kierownika floty i kierowców.

Druga opcja nosi nazwę KMaster Connected i dodano do niej następujące usługi: połączenie z CANBus ciężarówki w celu analizy zużycia paliwa i stylu jazdy kierowcy oraz połączenie z tachografem w celu zdalnego pobierania zapisów.

Ponadto Telepass oferuje inne opcjonalne usługi: monitorowanie temperatury naczepy i jej geolokalizację, zmienny system uwierzytelniania kierowcy za każdym razem, gdy wchodzisz do ciężarówki, ustawienia alarmów oraz komunikację z policją w przypadku kradzieży.

Za pomocą tego urządzenia można także płacić za inne usługi, w tym parkingi lub opłaty promowe.

Włoska firma KMaster oferuje także interoperacyjny telefon dla firm transportowych UE, który obejmuje Hiszpanię, Portugalię, Francję, Włochy, Belgię, Polskę i Austrię.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL