Jubileuszowy elektryczny autobus Mercedes-Benz eCitaro

Bezemisyjny, ekologiczny autobus Mercedes-Benz eCitaro

55 555 egzemplarz niskopodłogowego autobusu serii Citaro. 

 

Mercedes-Benz dostarczył 55 555 egzemplarz miejskiego niskopodłogowego autobusu z serii Citaro.

eCitaro przyjazny dla osób niepełnosprawnych

Jubileuszowy autobus to całkowicie elektryczny, bezemisyjny eCitaro, który będzie jeździł dla firmy Bergkvarabuss AB, w portowym mieście Trelleborg.

Autobus stanowi część zamówienia dziesięciu pojazdów eCitaro dla szwedzkiego miasta Trelleborgi. Jest to już drugie zamówienie na eCitaro złożone przez Bergkvarabuss AB. Spółka ta z siedzibą w Kalmar prowadzi aktywną działalność w zakresie wszelkich rodzajów podróży autobusowych, czy to autobusami szkolnymi, regularnymi liniami autobusowymi, czy też liniami miejskimi. Bergkvarabuss AB obsługuje transfery autobusowe do statków wycieczkowych w portowych miastach w Szwecji. Spółka posiada ponad 30 oddziałów w Szwecji, Danii i Niemczech, oraz flotę składającą się z ponad 1000 autobusów, co czyni ją największą prywatną spółką autobusową w całej Europie.

Wszechstronne i ekskluzywne wyposażenie jubileuszowego autobusu dla spółki Bergkvarabuss AB, demonstruje zarówno wysoki poziom komfortu, jak i indywidualizm autobusu eCitaro Mercedes-Benz. Pojazd ma wyjątkowo elegancki wygląd dzięki przyciemnionym podwójnie przeszklonym szybom bocznym i dodatkowym szybom bocznym nisko osadzonym między osiami. Posiada również dzwonek ostrzegający przechodniów o obecności tego cichego autobusu elektrycznego.

Pasażerowie wchodzą do eCitaro przez dwoje dużych drzwi, które są elektroniczne obsługiwanymi przesuwno-obrotowymi drzwiami ze składanymi rampami dla pasażerów z ograniczeniami ruchowymi. W pełni klimatyzowane wnętrze wyposażone jest na bardzo wysokim poziomie i obejmuje wygodne siedzenia InterStar Eco przeznaczone dla podróży międzymiastowych oraz gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych. Pasażerowie niedosłyszący lub głusi korzystają z zainstalowanego w autobusach procesora dźwięku.

Równie wzorcowy jest sprzęt bezpieczeństwa zainstalowany w jubileuszowym pojeździe, obejmujący asystenta skrętu Sideguard Assist, aktywnego asystenta hamowania Preventive Brake Assist i elektroniczny program stabilizacji ESP. Dzięki najwyższej klasy wyposażeniu z dwunastoma zestawami baterii i całkowitą pojemnością baterii wynoszącą 292 kWh, eCitaro nawet w klimacie skandynawskich zim osiąga zadowalające parametry w zakresie pokonywanych odległości.

Jak poinformował Kierownik Sprzedaży w Daimler Buses, Roman Biondi :- Citaro to kamień milowy w historii autobusów. A wraz z pojawieniem się eCitaro rozpoczął się nowy etap rozwoju autobusów. Jest to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie, na ciche i lokalnie bezemisyjne autobusy miejskie. W konsekwencji miasta stają się lepszymi miejscami do życia.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL