Utrudnienia na drogach Francji - szykują kolejne protesty

Drogi Francja Włochy

Kolejne blokady dróg zapowiadane w ten weekend.

 

Stowarzyszenie Małych i Średnich Firm Transportowych we Francji (OTRE) wydało komunikat, w którym członkowie i inne firmy transportowe są wezwane do podjęcia nowej mobilizacji zmierzającej do protestu. W najbliższą sobotę, 7 grudnia, na obszarach przygranicznych kraju Francja-Hiszpania, zwłaszcza autostrady A-63 i A-9, A-62 i A-65, można się spodziewać utrudnień w ruchu.

Zarówno to stowarzyszenie, jak i Krajowa Federacja Transportu Drogowego (FNTR) , są zwolennikami protestów. Przypomnijmy, że pierwszy tego rodzaju protest odbył się 28 listopada na granicy z Belgią. Do protestów mają dołączyć też federacje transportowe FO Transport i Unsa Transport.

Ponadto w czwartek 5 grudnia obywatele Francji zostali wezwani są do strajku generalnego w proteście przeciwko obniżkom emerytur i reformom, które zamierza przeprowadzić rząd Emmanuela Macrona. Tego dnia przewoźnicy, po raz kolejny, wykonają powolne przejazdy na autostradzie A-1 w Lille wraz z blokadami na granicy z Belgią w mieście Ghyvelde.

Dwie największe organizacje biznesowe transportu drogowego we Francji protestują przeciwko zniesieniu dotacji rządowych na profesjonalny olej napędowy. Twierdzą, że zniesienie dotacji na paliwo byłoby korzystnym rozwiązaniem dla firm w Europie Środkowej i Wschodniej i podniesienie ich konkurencyjności na zachodnim rynku.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL