DBK i MAN Truck & Bus Polska wspólnie w roku 2020

Marc Martinez MAN Polska

W dniu 22.11.2019 r. w siedzibie firmy MAN Truck & Bus w Wolicy miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

 

Prezes Zarządu Grupy DBK Ireneusz Sobieski oraz Łukasz Chyliński dyrektor Zarządzający HAMA Polska Sp. z o.o., podpisali umowę ramową dotyczącą współpracy w roku 2020 z firmą MAN Truck & Bus Polska. Spółkę MAN reprezentowali prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska, Marc Martinez oraz dyrektor ds. Sprzedaży Bernard Wieruszewski.

Firma Hama Polska specjalizuje się w wynajmie pojazdów użytkowych, zarówno dostawczych jak i ciężarowych, w tym podwozi, ciągników siodłowych, naczep i chłodni. Obecnie flota DBK Rental liczy już  ponad 3000 pojazdów i ma się powiększyć do ponad 7000 w ciągu najbliższych 4 lat.

- Samochody ciężarowe MAN charakteryzują się dużą niezawodnością, oraz co istotne, koszty codziennej obsługi są relatywnie niskie. Bieżąca współpraca z przedstawicielami marki układa się bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę fakt, iż świadczymy usługi wynajmu w pełnym zakresie tj. nadzór nad pojazdem 24/7 w całej Europie, z czym wiąże się konieczność utrzymania pełnej mobilności pojazdu w okresie trwania kontraktu, powyższe elementy są dla nas kluczowe. Początkowo w naszej flocie mogliśmy spotkać głównie ciągniki MAN TGX przeznaczone do transportu międzynarodowego, natomiast od tego roku, z sukcesem, zaczęliśmy wprowadzać również pojazdy MAN w innych konfiguracjach. Dziś we flocie znajdują się również pojazdy typowo dystrybucyjne z segmentu 12–26 ton oraz pojazdy specjalistyczne takie jak np. pojazdy do przewozu mleka czy hakowce - mówi Łukasz Chyliński dyrektor Zarządzający HAMA Polska Sp. z o.o.

Zamówione przez HAMA Polska ciągniki siodłowe MAN TGX oraz podwozia dystrybucyjne i specjalistycznych (hakowce i BDF), będą dostarczane sukcesywnie do końca trzeciego kwartału 2020 roku.
- Bardzo się, cieszę, że firma HAMA Polska zacieśnia współpracę z nami zamawiając pojazdy MAN do realizacji swoich planów biznesowych. Nasza marka to synonim najwyższej jakości, niezawodności i innowacyjności. Pojazdy wyposażone w nowe silniki MAN Euro 6d, jeszcze lżejsze i oszczędniejsze, znacząco obniżają koszty eksploatacji - powiedział podczas spotkania prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska, Marc Martinez.

Przeczytaj też:
DAF Trucks zawiesza produkcje ciężarówek

Firma PACCAR zawiesza produkcję ciężarówek i silników w swoich fabrykach na całym świecie w okresie od 24 marca do 6 kwietnia 2020 r.

 

EFL wprowadza możliwość odroczenia rat leasingu. Harmonogram spłaty rat leasingowych można zmienić bez wychodzenia z domu

EFL proponuje klientom usługę, która pozwala na dopasowanie płatności do bieżącej płynności finansowej firmy. Leasing Swobodny umożliwia samodzielne zarządzanie wysokością spłacanych rat.

 

Mniej transportów z Włoch. Sieci handlowe anulowały zamówienia

Anulowanie zamówień z Polski na owoce i warzywa z Włoch.

 

Sprzedaż nowych naczep. Czas wyczekiwania powoli dobiega końca

Ponad 33 procent firm transportowych spodziewa się wyższych obrotów w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

AUSTRIA: KONTROLA temperatury u kierowców NA BRENNER MOŻE SPOWOLNIĆ RUCH CIĘŻARÓWEK

Włoskie stowarzyszenie transportowe ANITA ostrzega przed długimi kolejkami z powodu kontroli stanu zdrowia kierowców.

 

Strach przed koronawirusem powoduje, że kierowca ciężarówki porzuca swój samochód przed granicą z Włochami

Z powodu koronawirusa kierowca ciężarówki zatrzymał pojazd przed włoską granicą w Brenner i odmówił kontynuacji jazdy. Firma transportowa szuka kierowcy na zmianę.

 

Wynajem samochodów ciężarowych w 2020 roku

Co czeka rynek transportu w tym roku oraz jak powyższe wpłynie na sektor wynajmu pojazdów użytkowych?

Kto szuka skradzionego DAF-a XF?

To był pracowity weekend dla funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Odzyskano trzy utracone samochody.

 

DAF XF Super Space Cab Celebration Edition

DAF świętuje 250 000. sztuk sprzedanych samochodów w kabinie Super Space Cab.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL