Ataki na kierowców na przystankach A2. Znamy nowe szczegóły

Napad na kierowców ciężarówek

Dzięki tej sztuczce sprawcy zmusili kierowcę, aby wysiadł z samochodu.

 

Wczesnym rankiem w środę i czwartek na autostradzie A2, w okolicy Bielefeld, zaatakowano dwóch kierowców ciężarówek. Około godziny 5.30 polski kierowca Fiata Ducato zatrzymał się w swoim samochodzie na parkingu Niedergassel, aby zrobić przerwę. Kilka minut później pojawili się dwaj nieznajomi i poprosili go, aby przestawił swój pojazd, tak by mógł mieć lepszą pozycję.

Kiedy 51-latek opuścił samochód, mężczyzna spryskał go drażniącym gazem w twarz. Kierowca przebiegł kilka metrów. W tym czasie dwie nieznane osoby pobiegły do ​​zaparkowanego samochodu. Według kierowcy ciężarówki napastnicy nie zdążyli niczego ukraść i bez łupów odjechali autostradą A2 w kierunku Dortmundu.

Napastnik tak opisał jednego z napastników: mężczyzna, około 30 lat i około 165 cm wzrostu. Obaj mężczyźni mogą pochodzić z Europy Południowo-Wschodniej i poruszali się ciemnym Mercedesem wyglądającym na 5-10 lat .

Drugi taki przypadek odnotowano na parkingu A2 Lipperland Süd

Aby zrobić sobie przerwę polski kierowca ciężarówki zaparkował swoje IVECO na parkingu w ustronnym miejscu, blisko barier dźwiękochłonnych. O drugiej w nocy opuścił ciężarówkę i udał sie do toalety.

Kiedy 32-latek wrócił do swojego pojazdu, czaiło się na niego dwóch mężczyzn. Jeden z nich natychmiast zagroził mu nożem i kazał otworzyć kabinę. Przestępca przeszukał kabinę w poszukiwaniu kosztowności, podczas gdy jego wspólnik pilnował kierowcy. Rabuś zabrał gotówkę i dwa telefony komórkowe.

Tak opisywani są sprawcy : mężczyzna z nożem miał około 185 do 190 cm wzrostu. Drugi mężczyzna miał około 165 cm wzrostu. Obaj mężczyźni nosili czarne bluzy z kapturem i mieli rękawiczki. Mówili po niemiecku.

Według policji poszukiwanym samochodem samochodem może być ciemny Mercedes klasy C.

Fot. wa.de

 

 

Przeczytaj też:
Polska ciężarówka wycofana z ruchu. Kierowca źle zabezpieczył ładunek

W dniu 25 marca 2020 r. około godziny 9.20 na autostradzie A2 niedaleko miejscowości Tribuswinkel policjanci zatrzymali polską ciężarówkę.

 

Płonąca ciężarówka podczas weekendowego odpoczynku naraża na pożar inne samochody

Spalone ciężarówki z naczepami w strefie odpoczynku Bayerwald na autostradzie A3 (Bawaria).

 

Polska ciężarówka z wyposażeniem medycznym uległa wypadkowi pod Verínnie

W środę około godziny 1:15 w nocy polska ciężarówka jadąca z Portugalii. W kabinie podróżowały dwie osoby.

ZMPD - Tarcza nie wystarcza

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce uważa, że pakiet pomocowy rządu dla przedsiębiorców jest niewystarczający.

 

Strajk stacji benzynowych we Włoszech

Na dzisiaj i jutro zaplanowany jest strajk stacji benzynowych we Włoszech.

 

Czesi łagodzą przepisy dla kierowców ciężarówek

Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej zezwala na ogólne zwolnienie z zakazu jazdy autostradami i drogami szybkiego ruchu w tym kraju.

 

Czas pracy kierowców ciężarówek. Jak wyglądają nowe regulacje w krajach UE

Ministerstwa transportu w całej Europie zaczynają obecnie łagodzić istniejące prawo dotyczące kierowców samochodów ciężarowych.

 

Czy na rynku zabraknie nowych ciężarówek? Fabryki wstrzymują produkcję

Brakuje komponentów do produkcji samochodów ciężarowych.

 

Koronawirus w transporcie. Środki zapobiegawcze, które każdy kierowca ciężarówki powinien stosować

Kierowcy ciężarówek i autobusów są szczególnie narażeni na kontakt z wirusem. Nikt nie zastanawia się w jakich warunkach pracują.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL