Ataki na kierowców na przystankach A2. Znamy nowe szczegóły

Napad na kierowców ciężarówek

Dzięki tej sztuczce sprawcy zmusili kierowcę, aby wysiadł z samochodu.

 

Wczesnym rankiem w środę i czwartek na autostradzie A2, w okolicy Bielefeld, zaatakowano dwóch kierowców ciężarówek. Około godziny 5.30 polski kierowca Fiata Ducato zatrzymał się w swoim samochodzie na parkingu Niedergassel, aby zrobić przerwę. Kilka minut później pojawili się dwaj nieznajomi i poprosili go, aby przestawił swój pojazd, tak by mógł mieć lepszą pozycję.

Kiedy 51-latek opuścił samochód, mężczyzna spryskał go drażniącym gazem w twarz. Kierowca przebiegł kilka metrów. W tym czasie dwie nieznane osoby pobiegły do ​​zaparkowanego samochodu. Według kierowcy ciężarówki napastnicy nie zdążyli niczego ukraść i bez łupów odjechali autostradą A2 w kierunku Dortmundu.

Napastnik tak opisał jednego z napastników: mężczyzna, około 30 lat i około 165 cm wzrostu. Obaj mężczyźni mogą pochodzić z Europy Południowo-Wschodniej i poruszali się ciemnym Mercedesem wyglądającym na 5-10 lat .

Drugi taki przypadek odnotowano na parkingu A2 Lipperland Süd

Aby zrobić sobie przerwę polski kierowca ciężarówki zaparkował swoje IVECO na parkingu w ustronnym miejscu, blisko barier dźwiękochłonnych. O drugiej w nocy opuścił ciężarówkę i udał sie do toalety.

Kiedy 32-latek wrócił do swojego pojazdu, czaiło się na niego dwóch mężczyzn. Jeden z nich natychmiast zagroził mu nożem i kazał otworzyć kabinę. Przestępca przeszukał kabinę w poszukiwaniu kosztowności, podczas gdy jego wspólnik pilnował kierowcy. Rabuś zabrał gotówkę i dwa telefony komórkowe.

Tak opisywani są sprawcy : mężczyzna z nożem miał około 185 do 190 cm wzrostu. Drugi mężczyzna miał około 165 cm wzrostu. Obaj mężczyźni nosili czarne bluzy z kapturem i mieli rękawiczki. Mówili po niemiecku.

Według policji poszukiwanym samochodem samochodem może być ciemny Mercedes klasy C.

Fot. wa.de

 

 

Przeczytaj też:
Wypadek z udziałem polskiej ciężarówki

Wypadek miał miejsce w środę rano na A7 w Kaltenkirchen, w okolicy Hamburga.

 

Kierowca szósty dzień stoi i czeka na pomoc

Ciężarówka zarejestrowana w Portugalii, która jechała do papierni we włoskim mieście Burgo di Verzuolo, utknęła na wąskiej drodze, bez możliwości samodzielnego wyjazdu.

 

Czołowe zderzenie? Zginęło dwóch kierowców ciężarówek

Do bardzo poważnego wypadku doszło na Węgrzech. Nie znana jest przyczyna zderzenia dwóch ciężarówek.

 

10 000 kary za wyłącznik tachografu

W dniu 13 listopada br. na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Białystok inspektorzy z WITD w ciężarówce przewożącej nawozy znaleźli wyłącznik tachografu.

 

Dwudziestoprocentowe spadki w rejestracjach nowych ciężarówek

W październiku br. zarejestrowano 2849 pojazdów użytkowych powyżej 3,5 t. to mniej o 22,5% niż rok wcześniej.

 

Kontrolujący przerywa odpoczynek kierowcy, czy może?

Zdarza się, że zatrzymanie pojazdu do kontroli przez funkcjonariuszy policji czy inspektorów ITD zbiega się z przerwą w pracy lub w jeździe kierowcy zawodowego.

 

Kierowca ciężarówki odkrywa uchodźców w naczepie - nie odpowie za przemyt

Według informacji niemieckiej policji federalnej sceny, takie jak w thrillerze, rozgrywały się wcześnie rano w środę na granicy niemiecko-luksemburskiej na autostradzie A64 na parkingu Markusberg.

 

39 ciał znalezionych w ciężarówce, czy kierowca odpowie za śmierć?

Dziś rano służby ratunkowe odkryły w naczepie ciała 38 osób dorosłych i nastolatka.

 

MAN sierpniowym liderem samochodów ciężarowych

W sierpniu br. zarejestrowano 1532 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to mniej o 31,9% niż rok wcześniej. Był to już drugi miesiąc od początku 2019 roku ze spadkiem.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL