Samochód ciężarowy Hyundai zdobywa nagrodę za innowacyjność

Innowacyjny napęd ciężarówki Hyundai H2 XCient Fuel Cell

Ciężarówka Hyundai H2 XCient Fuel Cell, zwycięża w kategorii Innovation Truck.

 

Na największych targach transportowych w Europie, Solutrans, które odbyły się we francuskim Lyonie, ogłoszono zwycięzcę konkursu Innovation Truck.

Koncepcyjne wodorowe ogniwa paliwowe w Hyundai H2 Xcient

Laureatem tego prestiżowego wyróżnienia został Hyundai za projekt Hydrogen Mobility Project, oparty na elektrycznym samochodzie ciężarowym z ogniwami wodorowymi, Hyundai H2 Xcient.

Hyundai H2 XCient Fuel Cell (FECV) to ciężarówka opracowana zgodnie z przepisami europejskimi i wyposażona w nowy system ogniw paliwowych o mocy 190 kW. Ciężarówka ma zasięg 400 km dzięki siedmiu zbiornikom, z których każdy mieści prawie 35 kg wodoru, sprężonego pod ciśnieniem 350 barów.

Hyundai H2 Xcient pokonał między innymi innowacyjne ciężarówki Nikola Hydrogen, Freightliner eCascadia, Volvo Vera, Scania AXL i Renault Trucks Optifuel Lab 3.

Nagroda ta jest przyznawana przez stowarzyszenie, International Truck of the Year (IToY), którego jury składa się z 24 dziennikarzy i redaktorów, reprezentujących najważniejsze magazyny transportowe z Europy i Afryki Południowej.

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL