Systemy odśnieżania dla naczep (wideo)

Pług ramowy do odśnieżania ciężarówek

Polski system odśnieżania ciężarówek - Snow Out Truck.

 

Zbliżająca się zima, przyniesie kierowcom dodatkowe problemy w postaci gromadzenia się śniegu oraz lodu na dachach naczep i przyczep.

Skuteczne systemy odsnieżania naczep, Krone Ice Easy i RSAB

Aby poradzić sobie z tym utrudnieniem, niektóre firmy oferują wszelkiego rodzaju rozwiązania techniczne, które pozwalają na pozbycie się zbędnego i niebezpiecznego ciężaru.

Krone Ice Protect Easy to mechaniczny system, który podnosi dach naczepy, aby śnieg i woda spływały z pochyłości. Urządzenie uruchamia się z panelu sterowania. Naciśnięcie odpowiedniego przycisku aktywuje mechanizm zamontowany na wspornikach, który podnosi dach o około 18 cm.

RSAB to certyfikowany system zapobiegający gromadzeniu się wody i lodu na dachu naczepy. Podobnie jak w poprzednim systemie pożądany efekt osiąga się poprzez podniesienie dachu. Główną różnicą jest to, że podnoszenie odbywa się za pomocą cylindra pneumatycznego umieszczonego pośrodku naczepy pod plandeką. Dzięki RSAB dach naczepy podnosi się o około 17,5 cm.

Druga kategoria obejmuje urządzenia do tzw. masowego użytku. Najczęściej jest to stalowa rama z różnymi urządzeniami do pozbywania się śniegu z dachu naczep, pod którą powinna przejechać ciężarówka.

Fleet Plough został opracowany przez amerykańską firmę Scraper Systems. Jak sama nazwa wskazuje, specjalny pług służy do usuwania śniegu z dachu pojazdu. Kierowca umieszcza samochód pod ramą Fleet Plough, opuszcza pług czyszczący na żądaną wysokość, a następnie powoli przejeżdża pod urządzeniem, usuwając śnieg z dachu.

Z kolei system Snow Out Truck został opracowany przez polską firmę Klimawent. Bezobsługowe urządzenie składa się z dwóch wentylatorów zamontowanych na metalowych wspornikach. Z wentylatorów, poprzez dysze przesyłany jest strumień powietrza, kierowany na dach naczepy. Aby usunąć śnieg, kierowca musi przejechać przez ramę portalu z małą prędkością. Po zakończeniu odśnieżania, wentylatory automatycznie wyłączają się.

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL