Triumf Forda w konkursach International Van of the Year i International Pick-Up Award

Bezapelacyjne zwycięstwo Forda, ogłoszone na Solutrans 2019 w Lyonie

Jurorzy docenili hybrydowy zespół napędowy, modelu Ford Transit Custom. 

 

W trakcie odbywającej się wystawy motoryzacyjnej Solutrans w Lyonie, ogłoszono zwycięzców konkursu Van of the Year (IVOTY) 2020 i Pick-up Award 2020.

Ford Ranger oferuje wyższe wskaźniki efektywności, przy niższym zużyciu paliwa

W segmencie lekkich pojazdów dostawczych – linia zelektryfikowanych modeli hybrydowych Transit Custom została uhonorowana tytułem International Van of the Year (IVOTY) 2020, natomiast Ford Ranger zwyciężył w konkursie International Pick-up Award (IPUA) 2020.

Nowe modele Transit Custom Plug-In Hybrid i Transit Custom EcoBlue Hybrid, zostały uznane za zwycięzców prestiżowej corocznej nagrody IVOTY przez jury, składające się z 25 dziennikarzy-ekspertów z 25 krajów Europy.

Jurorzy docenili gamę zelektryfikowanych układów napędowych, oferowanych w hybrydowych modelach użytkowych Transit Custom, zaprojektowanych z myślą o obniżeniu wydatków na paliwo, które ponoszą przedsiębiorcy i o umożliwieniu wjazdu do rosnącej liczby stref niskiej emisji.

Jednotonowe samochody dostawcze Transit Custom Plug-In Hybrid i Transit Custom EcoBlue Hybrid oraz dwutonowy Transit EcoBlue Hybrid, który podczas tegorocznej ceremonii zdobył drugą pozycję, to trzy z czternastu zelektryfikowanych pojazdów, które Ford wprowadzi do końca roku 2020 na europejski rynek.

Ford Ranger, będący najlepiej sprzedającym się pick-upem w Europie, przekonał do siebie 18 jurorów konkursu IPUA, przyznających tytuł co dwa lata. Eksperci docenili mocniejszy i oszczędniejszy 2,0-litrowy, wysokoprężny napęd EcoBlue oraz pakiet zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę.

Ford jest najlepiej sprzedającą się marką pojazdów użytkowych w Europie. Sprzedaż modelu Transit Custom wyniosła do października br., 114 000 egzemplarzy, co oznacza wzrost o 2,6% w ujęciu rocznym. Model Ranger jest europejskim liderem sprzedaży w klasie pick-up, w tym samym okresie osiągnął sprzedaż 43 300 egzemplarzy.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL