Elektryczne samochody dostawcze Nissan e-NV200 dla Poczty Polskiej

Elektryczna flota Poczty Polskiej

Poczta Polska posiada najwięcej użytkowych samochodów elektrycznych w Polsce.

 

Największy operator logistyczny w kraju- Poczta Polska, otrzyma nowe elektryczne samochody dostawcze Nissan e-NV200.

Nissan e-NV200 dostarczony w ramach wynajmu długoterminowego

Samochody te dostarczy firma Arval Service Lease Polska w ramach usługi wynajmu długoterminowego. W najbliższych dniach auta elektryczne trafią do Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.

Wynajem aut elektrycznych przez państwową spółkę wpisuje się w przygotowany przez Ministerstwo Energii, Plan rozwoju elektromobilności w Polsce , który jest częścią Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.


Nissan e-NV200 jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 80 kW i baterię trakcyjną o pojemności 40 kWh, co umożliwi uzyskanie prędkości maksymalnej 123 km/h i zasięgu w cyklu miejskim ok. 300 km. Ładowność pojazdu wynosi 742 kg a kubatura przestrzeni ładunkowej 4,2 m3. Nissan e-NV200 posiada w swoim wyposażeniu m.in.: system hamowania odzyskowego (rekuperacyjnego) oraz wspomagania parkowania (kamera cofania z zintegrowanym lusterkiem bocznym kierowcy).

Samochody dostawcze Nissan e-NV200,są w kolorze białym z oznakowaniem logo Poczty Polskiej oraz ze specjalnym oznaczeniem, że pojazd jest elektryczny. Poczta posiada obecnie największą flotę użytkowych pojazdów elektrycznych w Polsce.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL