Ważna informacja dla kierowców, którzy podróżowali po Hiszpanii

Katalonia kierowcy ciężarówek

Rząd Hiszpanii zwalnia kierowców ciężarówek i autobusów z przestrzegania czasu jazdy i odpoczynku, którzy podróżowali przez Katalonię między 14 a 20 października.

 

W dniu 14 października zapadł wyrok Sądu Najwyższego przeciwko niektórym katalońskim przywódcom. W połowie miesiąca doszło do licznych blokad głównych katalońskich dróg, powodując poważne szkody w transporcie drogowym i na poziomie osobistym dla tysięcy zawodowych kierowców, którzy w tych dniach byli uwięzieni w swoich pojazdach. Kierowcy byli niezdolni do zaspokojenia podstawowych potrzeb zarówno w zakresie żywności, jak i higieny.

Wśród spowodowanych szkód warto również wspomnieć o tych związanych z przestrzeganiem obowiązujących przepisów dotyczących czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku, które muszą przestrzegać zawodowi kierowcy. Zamieszki i blokady dróg uniemożliwiły kierowcom ciężarówek prawidłowe stosowanie zasad czasu pracy. Aby złagodzić tę sytuację, Ministerstwo Rozwoju opublikowało w czwartek 31 października w BOE rezolucję ministerialną, ustanawiającą tymczasowe wykluczenie czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku w transporcie drogowym towarów i podróżnych. Rezolucja obejmuje osoby poruszające się po Katalonii między 14 a 20 października włącznie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL