MAN wprowadza na rynek nową generację ciężarówek

Nowa generacja ciężarówek MAN

Nowy MAN oferuje innowacyjne rozwiązania transportowe. 

 

Zarząd MAN Truck & Bus pokaże nowego MAN-a 10 lutego 2020 roku

Nowe flagowe samochody ciężarowe zastąpią obecny model ciężarówki MAN TGX, który został wprowadzona na rynek w 2007 roku. Jak poinformował Prezes CEO MAN Joachim Drees: - Nowa generacja ciężarówek MAN ustanowi nowe standardy pod względem łatwości obsługi i łączności. Naszym celem w rozwoju nowej generacji ciężarówek było uczynienie pracy naszych klientów i ich kierowców jeszcze łatwiejszymi, wydajniejszymi i wygodniejszymi. Nowa ciężarówka MAN oferuje znacznie więcej niż tylko fizyczny transport. Jest to kompletne, zintegrowane rozwiązanie transportowe, które zostało opracowane w oparciu o wydajną digitalizację i automatyzację. Prezes MAN stwierdził również, że konfiguracja nowej generacji ciężarówek oparta jest na koncepcji modułowej wspierającej pracę kierowców samochodów ciężarowych.

Nowy MAN z nowymi silnikami i zmienioną kabiną

To co już wiemy o nowym MAN-ie, to z pewnością jednostki napędowe. Silniki gamy D15 i D26 Euro 6d są już oferowane w najnowszych TGX. Klienci, którzy kupili ciężarówki po wakacjach lub je aktualnie testują - mają do dyspozycji 470 lub 510-konne silniki - dokładnie te same, które montowane będą w nowym MAN-ie - model 2020. Klienci już mówią o znacznej obniżce zużycia paliwa i przede wszystkim niższej masie zespołu napędowego.

Na zewnątrz prawdopodobnie nie będzie rewolucyjnych zmian, w stylu MAN Future Truck, jednak obniżeniu ulegnie górna część przedniej szyby. Da to możliwość zabudowy większych schowków, co z pewnością spodoba się kierowcom.

Nowy model MAN 2020 widzieli już dziennikarze będący jury konkursu Truck of the Year oraz wybrani klienci, którzy (jako pierwsi) zadeklarowali chęć zakupu nowej ciężarówki.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL