39 ciał znalezionych w ciężarówce, czy kierowca odpowie za śmierć?

Imigranci w ciężarówce

Dziś rano służby ratunkowe odkryły w naczepie ciała 38 osób dorosłych i nastolatka.

 

25-letni kierowca ciężarówki z Irlandii Północnej został aresztowany jako podejrzany o zabójstwo po tym, jak zlokalizował 39 martwych ciał wewnątrz swojej ciężarówki w Waterglade Industrial Park w Grays, w angielskim hrabstwie Essex. Policja odgrodziła teren, a park przemysłowy pozostaje zamknięty.

Prawdopodobnie ciężarówka jechała z Bułgarii i w ostatnią sobotę wjechała do Wielkiej Brytanii przez port Holyhead w Walii, jeden z głównych portów promowych z Irlandii.

Główny nadinspektor Andrew Mariner stwierdził: - To tragiczny incydent, w którym wiele osób straciło życie. Nasze dochodzenia nadal wyjaśniają, co się stało. Jesteśmy w trakcie identyfikacji ofiar, jednak przewiduję, że może to być długi proces. Aresztowaliśmy kierowcę ciężarówki w związku z incydentem, który pozostanie w areszcie policyjnym do czasu zakończenia dochodzenia.

Rzeczniczka bułgarskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Tsvetana Krasteva, stwierdziła, że ​​na razie nie jest możliwe potwierdzenie, czy ciężarówka rozpoczęła podróż z tego kraju..

W czerwcu 2000 r. znaleziono ciała 58 imigrantów narodowości chińskiej w ciężarówce w Dover. Kierowca ciężarówki narodowości holenderskiej został skazany na 14 lat więzienia pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Przeczytaj też:
Ataki na kierowców na przystankach A2. Znamy nowe szczegóły

Dzięki tej sztuczce sprawcy zmusili kierowcę, aby wysiadł z samochodu.

 

Wypadek z udziałem polskiej ciężarówki

Wypadek miał miejsce w środę rano na A7 w Kaltenkirchen, w okolicy Hamburga.

 

Kierowca szósty dzień stoi i czeka na pomoc

Ciężarówka zarejestrowana w Portugalii, która jechała do papierni we włoskim mieście Burgo di Verzuolo, utknęła na wąskiej drodze, bez możliwości samodzielnego wyjazdu.

 

Czołowe zderzenie? Zginęło dwóch kierowców ciężarówek

Do bardzo poważnego wypadku doszło na Węgrzech. Nie znana jest przyczyna zderzenia dwóch ciężarówek.

 

10 000 kary za wyłącznik tachografu

W dniu 13 listopada br. na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Białystok inspektorzy z WITD w ciężarówce przewożącej nawozy znaleźli wyłącznik tachografu.

 

Kontrolujący przerywa odpoczynek kierowcy, czy może?

Zdarza się, że zatrzymanie pojazdu do kontroli przez funkcjonariuszy policji czy inspektorów ITD zbiega się z przerwą w pracy lub w jeździe kierowcy zawodowego.

 

Kierowca ciężarówki odkrywa uchodźców w naczepie - nie odpowie za przemyt

Według informacji niemieckiej policji federalnej sceny, takie jak w thrillerze, rozgrywały się wcześnie rano w środę na granicy niemiecko-luksemburskiej na autostradzie A64 na parkingu Markusberg.

 

Płaca minimalna kierowcy w Niemczech i we Francji

Jak obliczyć płacę minimalna kierowcy ciężarówki?

 

Czeska rodzina czekała trzy dni na pomoc. Pomógł polski kierowca ciężarówki

Małżeństwo z trzema synami z Nachodu nie zapomni tegorocznych wakacji w Polsce.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL