Ford Trucks sprzedał pierwsze ciężarówki F-Max na rynku polskim

Pierwszy Ford F-Max w Polsce

Oficjalne przekazanie kluczyków nastąpiło podczas uroczystego otwarcia sieci dealerskiej i serwisowej Ford Trucks na polskim rynku.

 

Pierwszymi firmami transportowymi, które zdecydowały się zakupić Fordy F-Max są: Profil Shipyards Sp. z o.o. Spółka komandytowa oraz Usługi Transportowe BOG-TRANS.

W dniu dzisiejszym ogłoszono również listę pierwszych autoryzowanych serwisów Ford Trucks Polska, są nimi:
- Q-Service Truck z Cząstkowa Polskiego
- AUTOFIKO Sp. z o.o. z Jaworzna
- Truck Części Błach i Rajchel Spółka Jawna z Wrocławia
- Moobilo Sp. z o.o. z Gdańska
- Ziem-Bud Sp. z o.o. z Łodzi
- PHU WIMEX Tadeusz Wiszowaty z Białegostoku
- Bogumił Porębski Spółka Komandytowa z Niedźwiedzia
- Marcotrans Sp. z o.o. ze Stargardu

- Otwarcie sieci dealerskiej i serwisowej to kluczowy moment w rozwoju Ford Trucks w Polsce. Oficjalnie dołączyliśmy w ten sposób do rodziny Ford Trucks, mogąc oferować naszym klientom wysokiej klasy pojazdy ciężarowe. Krok ten doskonale wpisuje się w kierunek rozwoju Grupy Kapitałowej Inter Cars, gdzie poprzez różne segmenty naszej działalności, tworzymy kompleksowy model obsługi klientów, oferując dostęp do gotowych produktów, jakimi są pojazdy, części zamienne i usługi napraw. Na kooperacji skorzystają przede wszystkim klienci, ale także nasze serwisy skupione wewnątrz sieci, które otrzymują w ten sposób dostęp do nowoczesnych technologii. Dla tych, którzy uzyskają autoryzację do napraw pojazdów Ford Trucks, będzie to także duża wartość wizerunkowa, przedstawiająca ich wysokie kompetencje - powiedział Sławomir Rybarczyk, prezes Zarządu Q-Service Truck Sp. z o.o.

Obecnie sieć dealerską tworzy osiem podmiotów, wszystkie one uzyskały również autoryzację do napraw pojazdów Ford Trucks. Docelowo punktów dealerskich na terenie Polski będzie 10. Sieć serwisowa oparta będzie z kolei na 20 warsztatach. Aktualnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami, chętnymi dołączyć do sieci, weryfikowane są również ich możliwości, predyspozycje i skala potencjału.

 

Przeczytaj też:
F-Trucks Deutschland rozpoczęła działalność, jako generalny importer samochodów ciężarowych marki Ford Trucks

Ford Trucks ma w Europie już 21 punktów sprzedaży samochodów ciężarowych. Do końca przyszłego roku do sieci ma wejść jeszcze 60 punktów. Klienci mogą wypożyczać pojazdy użytkowe i pojazdy specjalne z dowolnej lokalizacji FMC. Pierwsze ciągniki siodłowe F-Max są już dostępne w sieci.

To nie koniec nowości od Ford Trucks

Niedawno pisaliśmy o ofercie samochodów ciężarowych Ford Trucks na sezon 2021.

Nowości Ford Trucks - limitowana edycja 250 sztuk Forda F-MAX Blackline

Ford Trucks rozpoczyna rok 2021 z nowymi produktami: ConnecTruck i My Ford Trucks - aplikacja mobilna nowej generacji, Ford F-MAX L - z wydłużonym rozstawem osi i zasięgiem do 5000 km, tryb Eco +, 9-stopniowa zautomatyzowana skrzynia biegów ZF EcoTronic, nowa tylna oś sterowana.

 

Nowy Kamaz droższy od MAN-a i DAF-a?

Debiut handlowy nowej generacji ciężarówek Kamaz 54901 mamy już za sobą. Mozna więc oficjalnie zacząć się doszukiwać spójności rosyjskiej ciężarówki z niemiecką myślą tecghniczną, którą (w tym przypadku) reprezentuje Mercedes-Benz Actros.

 

MAN liderem grudnia. DAF wygrywa cały rok

Od początku roku przybyło 30 788 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t i jest to już mniej o 5,4% niż w tym samym czasie ub.r.

 

Pierwsi klienci z Polski testują Forda F-MAX

Firma LINK odebrała do testów nowy ciągnik siodłowy Ford F-Max Low Liner.

 

Ford F-Max już dostępny na Mazowszu

Ford Trucks Polska z pełną ofertą dla przewoźników.

 

Ford F-Max będzie sprzedawany w Polskiej sieci dilerskiej już od września 2019. Umowa z Ford Trucks podpisana

Pierwszy krok - budowa sieci serwisowej i sprzedaży Ford Trucks Polska. 

 

Ford Trucks Polska już oficjalnie na rynku ciężarówek

Q-Service Truck Sp. z o.o. - dystrybutorem marki w Polsce.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL