Którą ciężarówkę wybrałbyś dla siebie - Globetrotter XXL, ciągnik z Ameryki czy pierwszy FH16?

Prezentowane trzy rodzaje ciężarówek

Europejska ciężarówka Volvo FH 540 Globetrotter XXL

 

Jeśli wybrałbyś dla siebie wymarzoną ciężarówkę, jaki to byłby typ?

Amerykański przedstawiciel- smochód ciężarowy Volvo VNL 760

Czy wybrałbyś nową ciężarówkę z Europy skonfigurowaną w bardzo bogatej wersji? Może zamiast tego wolałbyś coś amerykańskiego z ogromną sypialnią? A może byłaby to zwykła stara ciężarówka wyprodukowana przed erą AdBlue i inteligentnego tempomatu? Poniżej przedstawimy Tobie jednego kandydata z każdej grupy.
Pierwszym z tych kandydatów jest europejska ciężarówka Volvo FH 540 Globetrotter XXL. Nowa powiększona kabina tej ciężarówki robi różnicę. Mimo, że została powiększona o 25 cm, wnętrze jest bardziej przestronne i luksusowe. Musisz jednak pogodzić się z faktem, że ta wersja będzie dostępna tylko jako ciągnik trzyosiowy i powinieneś mieć bardzo gruby portfel oraz przygotować się na długi czas oczekiwanie na realizację zamówienia.
Pozaeuropejski kandydat to Volvo VNL760 nowej generacji. Jest to typowa amerykańska ciężarówka dalekiego zasięgu z trzyosiowym podwoziem, silnikiem przed kabiną i bardzo dużą sypialnią. Pod plastikową maską znajduje się silnik o oznaczeniu D13, rozwijający 425 KM, znany także z Volvo FH. Samochód ciężarowy posiada skrzynię biegów I-Shift. Amerykańska sypialnia jest pełna tanich plastików, takich samych jak miejsce pracy kierowcy. Ponadto fotele w amerykańskim modelu nie są zbyt duże - są zbyt miękkie i pokryte niezbyt przyjemnym materiałem. Należy zauważyć, że opisane Volvo VNL760 to bardzo bogata wersja, dlatego należy oczekiwać od niego czegoś więcej.
Czas na ciężarówkę numer trzy. Będzie to symbol niezawodności i radości z jazdy, czyli Volvo FH pierwszej generacji. Prezentujemy wersję FH16 520 Globetrotter XL, czyli najmocniejszą i największą w owym czasie. Rok produkcji prezentowanej ciężarówki- 2001.Stan licznika to tylko 300 tysięcy kilometrów. Stan tej ciężarówki może wywrzeć ogromne wrażenie. Wszystko działa, nie ma brakujących elementów. Słabe uchwyty na kubki, które często były łamane, składany stół przy desce rozdzielczej są nienaruszone i bardzo czyste. Ponadto istnieje ręczna skrzynia biegów i silnik, które może przekazać całą swoją moc-520 koni mechanicznych. W ciężarówce tej nie ma nowoczesnego sprzętu, który by cokolwiek ograniczał.

Wybór należy do Was.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL