Czym kiedyś transportowano samochody wyścigowe?

Team Ferrari używał ciężarówki FIAT

Porsche 911 transportowane było ciężarówkami MAN oraz Mercedes-Benz

 

Za pomocą jakich pojazdów transportowano z toru na tor samochody wyścigowe?

Ciężarówki z ubiegłego wieku można podziwiać w muzeach

Przede wszystkim były to specjalne samochody dostawcze lub całe zestawy ciężarowe wykonywane na indywidualne zamówienie zespołów wyścigowych. Zacznijmy od zespołu wyścigowego Martini Racing, który przewoził swoje oszałamiające samochody Porsche specjalnym transporterem wykonanym ze zwykłego autobusu Mercedes-Benz. Samochody wyścigowe były umieszczone z tyłu na dwóch poziomach.
Fabryczny zespół wyścigowy Ferrari od wielu lat bierze udział w wyścigach Formuły 1. Do transportu swoich samochodów zawsze używał włoskich ciągników na przykład Fiata, które transportowały stylowe jaskrawoczerwone naczepy z symbolami zespołu wyścigowego.
Porsche 911 i cały osprzęt na wyścigi transportowały dwie ciężarówki MAN i Mercedes-Benz. Niemieckie samochody muszą przewozić niemieckie ciężarówki!
Fiat-Bartoletti Tipo 306 Racing Transporter - trzyosiowa ciężarówka, która w latach 50 przewoziła mistrzowskie samochody Formuły 1, Maseratti. Pod koniec lat 60 pojazd ten został nabyty przez samego Steve'a McQueena. Kilka lat temu został jednak sprzedany na aukcji za prawie milion dolarów.
W latach 60 ubiegłego stulecia pojazdy do transportu samochodów wyścigowych były dość ciekawe. Często były wykonywane na podwoziach autobusu, tworząc unikalne nadwozia. Zachowane okazy można teraz znaleźć w muzeach i kolekcjach prywatnych.

 

 

ć

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL