Najmocniejsze ciężarówki na świecie

Scania R-730

Ciężarówka Nicolas Tractomas ma 940 KM.

 

Jak wiadomo ciężarówki potrzebne są do transportu towarów.

Ciągnik KrAZ Burlak, mobilny w każdych warunkach

Bardzo często transport ten odbywa się w bardzo wymagających warunkach. W obecnych czasach od samochodów ciężarowych wymagamy by były nie tylko oszczędne, niezawodne, przyjazne dla środowiska, długowieczne ale także by posiadały tzw. zapas mocy. Pomijając ciężarówki pracujące na co dzień w kopalniach wybraliśmy 5 ciągników, które spełniają powyższe wymagania.
1. Nicolas Tractomas
Ten potwór został wyprodukowany we Francji w limitowanej edycji. Silnik ma około 940 koni mechanicznych i jest najmocniejszą ciężarówką na świecie. Ciężarówki te wyprodukowano specjalnie dla klienta w z Afryki Południowej, gdzie ze względu na temperaturę warunki pracy są bardzo skrajne.
2. Scania R 730
Scania R-730 posiada aż 750 KM. Wielu kierowców ciężarówek uważa, ten samochód za idealne połączenie wygody, ceny, funkcjonalności i mocy. Masa własna ciągnika Scania wynosi do 7,8 tony.
3. MZKT-741310
Ten pojazd wyposażony jest w silnik o mocy 600 koni mechanicznych i produkowany jest na Białorusi. Jego główną zaletą jest możliwość poruszania się w bardzo wymagającym terenie. Jest on zdolny do transportu niestandardowych ładunków przekraczających możliwości innych ciężarówek. Masa własna tego samochodu ciężarowego wynosi około 20 ton.
4. Mercedes Actros SLT
Idealny model ciężarówki dla miłośników niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego. Ta ciężarówka jest najwyższej klasy ciężarówką w ofercie Mercedesa. Średnio silniki tego modelu mają od 517 do 625 koni mechanicznych. Ten ciągnik jest w stanie sprzęgać kilka przyczep jednocześnie. Masa własna Actrosa SLT wynosi 27 ton.
5. KrAZ Burlak
KrAZ montowany jest na Ukrainie i wyposażony w silnik o mocy 400 koni mechanicznych. Uniwersalność to główna cecha tego ciągnika. Radzi on sobie nie tylko na zwykłych drogach asfaltowych ale także na wyboistych i nieutwardzonych trasach. Jest po prostu mobilny w każdych warunkach.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL