Bezcenne rady doświadczonego kierowcy ciężarówki: jak nie zasnąć podczas jazdy

Jak radzić sobie ze zmęczeniem za kierownicą- rady kierowcy ciężarówki

Zmęczenie wrogiem kierowców ciężarówek. 

 

Jak wiadomo zmęczenie jest największym wrogiem kierowców ciężarówek.

Rozmowa z pasażerem rozładowuje zmęczenie

Długi czas pracy, presja związana z dostawą towaru, słaba widoczność na drodze to tylko nieliczne czynniki wpływające na ogólne wyczerpanie organizmu. Jak sobie z tym radzić i jakie stosować metody aby nie zasnąć za kierownicą wskaże nam jeden z doświadczonych kierowców samochodów ciężarowych.

Co zrobić gdy jesteśmy już tak zmęczeni, że nie pomaga ani kawa, ani głośna muzyka, ani świeże powietrze? Niektórzy zalecają ciągłe żucie czegoś - orzechów, nasion, zbóż, krakersów, orzeszków ziemnych, ale nie gumy do żucia. Ta metoda będzie działać dla tych, którzy muszą osiągnąć cel za około 30-50 km. Natomiast nie będzie ona skuteczna gdy cel naszej podróży znajduje się daleko. Dlatego w takich przypadkach najlepszą opcją jest spanie!

Organizm ożywia także zwykła pomarańcza oraz regularne picie wody. Superenergetyczny napój powstaje z rozpuszczalnej kawy i Coca-Coli, ale musisz być ostrożny, ponieważ oprócz wigoru możesz mieć problemy zdrowotne. Jeśli w kabinie jest pasażer, poproś go, aby z Tobą rozmawiał, to także rozładowuje zmęczenie. Każdy kierowca ma oczywiście własne metody radzenia sobie z trudami pracy za kierownicą a powyższe wskazówki są jedynie poglądowe.

 

 

 

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL