Optifuel Challenge za nami! Renault Trucks świętuje 125 lat

Finał Optifuel Challenge Renault Trucks 2019 w Polsce

Ciężarówka Renault T High główną nagrodą europejskiego finału. 

 

Dwudziestego września na autodromie Jastrząb pod Radomiem odbył się finał konkursu Optifuel Challenge 2019.

125 lat Renault Trucks - Podróż w czasie i przestrzeni

Do rywalizacji przystąpiło 10-ciu finalistów a zmagania były podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną, dokładnie w ten sam sposób jak rozgrywane są finały europejskie organizowane przez Renault Trucks SAS. Test teoretyczny składał się z 20 pytań dotyczących funkcjonalności pojazdu, związanych z oszczędzaniem paliwa i dotyczył m. in.: zasad działania Optivision, inteligentnego wolnego koła Optiroll, logiki trzech Eco-Leveli oraz podstaw reguł jazdy racjonalnej. Część praktyczna polegała na pokonaniu zestawem (ciągnik Renault Trucks T520High Sleeper Cab) obciążonym 22 tonami ładunku trasy w okolicy Autodromu Jastrząb. W tej próbie należało uzyskać jak najniższe zużycie paliwa oraz najwyższą prędkość średnią z uwzględnieniem ograniczeń prędkości i pozostałych przepisów ruchu drogowego. Mistrzem dziewiątej edycji konkursu Optifuel Challenge w Polsce i reprezentantem naszego kraju w finale europejskim został Pan Piotr Krahel, wyprzedzając Panów Kornela Grzybowskiego i Jacka Malińskiego. Finał odbędzie się 17 października we francuskim Lyonie a nagrodą główną konkursu będzie ciężarówka Renault T High.
Tego samego dnia na podradomskim torze odbyło się wydarzenie:- Renault Trucks - podróż w czasie i przestrzeni, nawiązujące do rocznicy 125-lecia istnienia marki. Na licznie zebranych gości czekało wiele atrakcji w trzech strefach.
W pierwszej strefie- Dla Podróżników, pokazano 125-letnia historię marki. Ciężarówki z przed lat oraz te najnowsze budziły wielki szacunek i zainteresowanie zwiedzających.
W drugiej strefie- Dla Nieustraszonych, goście mogli zmierzyć się z karuzelą BOOSTER o ramieniu 30 m, nabierającej prędkości 100 km/h. Odbyły się także pokazy Drift Truck Renault Premium. Uczestnicy imprezy mogli też przetestować swoje umiejętności w ekstremalnych warunkach na płycie poślizgowej, zasiadając za kierownicą samochodów osobowych i ciągników Renault Trucks.
Trzecia strefa- Dla Liczących Kasę, to gratka dla fanów oszczędnej jazdy. Zaprezentowano najnowszej generacji ciężarówkę Renault Trucks T MY 2019 faza D ze zmodyfikowanym silnikiem i najnowszym oprogramowaniem sterującym układem napędowym, zmniejszającym spalanie o 6% w stosunku do wersji 2018. Ponadto do dyspozycji Gości były zestawy ciężarowe i każdy mógł wykonać jazdę testową po torze.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL