Warszawa otrzymała 13 nowych ambulansów MAN TGE (video)

MAN TGE ambulans Warszawa

MAN TGE dla pogotowia ratunkowego.

 

W dniu 27.09 br. w Warszawie na terenie Oddziału Techniczno-Administracyjnego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans miało miejsce uroczyste przekazanie 13 ambulansów medycznych MAN TGE, zabudowanych specjalistycznie przez firmę AMZ Kutno S.A.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządu województwa mazowieckiego, z marszałkiem Adamem Struzikiem na czele, przedstawiciele Ratownictwa Medycznego oraz przedstawiciele MAN Truck & Bus Polska.
Przekazane dziś pojazdy to jednostki wyposażone w najmocniejsze w ofercie tej klasy pojazdów nowoczesne silniki o pojemności 2,0 l i 177 KM oraz momencie obrotowym 410 nm. Gwarantują one dynamiczną, szybką, ale i bezpieczną jazdę, która dla ambulansów jest istotnym czynnikiem przy ratowaniu ludzkiego życia. Poza standardowym bogatym wyposażeniem samochodów MAN TGE, zamówione pojazdy dysponują dodatkowymi elementami, takimi jak: pasywny system bezpieczeństwa, w którego skład wchodzi system kontroli ciśnienia w oponach, reflektory przeciwmgielne z dodatkowym reflektorem do jazdy na zakrętach, boczne poduszki powietrzne oraz poduszki chroniące kierowcę i pasażera.

- Jestem dumny z udziału w dzisiejszym przekazaniu 13 ambulansów MAN TGE dla Pogotowia Ratunkowego. Pojazdy te zostały wyprodukowane w zakładach we Wrześni, a specjalistyczna zabudowa została wykonana przez naszego partnera, polska firmę AMZ Kutno S.A. Warto zatem podkreślić fakt, że ambulansy dla Warszawy w całości powstały w Polsce. Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak wspaniale rozwija się Warszawa. To piękne, nowoczesne miasto. Cieszę, się, że na jego ulicach pojawia się coraz więcej pojazdów z logo MAN. W ciągu dwóch lat dostarczyliśmy tu prawie 200 autobusów miejskich, dziś przekazujemy 13 ambulansów medycznych. Jestem przekonany, że wszystkie te pojazdy będą służyć dobrze miastu i jego mieszkańcom - powiedział Marc Martinez, prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o.

Pierwszy ambulans medyczny wykonany na podwoziu MAN TGE z zabudowa AMZ Kutno został dostarczony w styczniu 2018 do szpitala powiatowego w Staszowie, w województwie świętokrzyskim. Od tego czasu łącznie z dzisiejszym przekazaniem dostarczono już ponad 30 takich ambulansów do licznych placówek opieki medycznej.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL