Pawtrans odbiera 40 Nowych Actrosów

Nowy Mercedes-Benz Actros w firmie Pawtrans

Podobnie jak w przypadku Actrosa poprzedniej generacji, z nowym modelem przewoźnik również wiążę duże nadzieje.

 

W dniu 5 września w siedzibie Auto Partner J.A. Garcarek - dealera Mercedes-Benz Trucks Polska - odbyło się uroczyste przekazanie 40 Nowych Actrosów dla firmy Pawtrans. To rezultat wieloletniej współpracy firmy z marką Mercedes-Benz. 40 Nowych Actrosów 1848 w barwach firmy Pawtrans z Poniatowej wyruszyło na międzynarodowe trasy, transportując płynne produkty spożywcze, takie jak czekolada, tłuszcze, koncentraty itp. Transakcja jest owocem systematycznej, wieloletniej współpracy Pawtransu z marką Mercedes-Benz oraz firmą Auto Partner J. A. Garcarek z Ociąża. Wynika to również z konsekwentnego realizowania wizji przedsiębiorstwa oferującego wysoką jakość klientom, nowoczesnego, ekologicznego oraz zapewniającego bezpieczeństwo i komfort kierowcom.

- W najnowszym modelu moją uwagę zwraca niespotykany zakres rozwiązań wspierających bezpieczeństwo. Teraz będziemy musieli skoncentrować się na tym, żeby dobrze te wszystkie rozwiązania wykorzysta. Liczę też na kolejne oszczędności kosztowe, jeśli chodzi o spalanie - mówi Stanisław Pawłowski, prezes firmy Pawtrans.

40 Nowych Actrosów Pawtransu z kabinami StreamSpace z płaską podłogą zostało bardzo bogato wyposażonych w rozwiązania wspierające bezpieczeństwo. Są to między innymi: najnowsza generacja systemu Active Brake Assist 5, umożliwiająca całkowite bądź częściowe wyhamowanie pojazdu przed ruchomym i nieruchomym obiektem lub pieszym, co pozwala zapobiega albo zmniejszy skutki wypadków. Ponadto samochody zostały wyposażone w tempomat z regulacją odstępu Stop-and-go, który zmniejsza ryzyko najechania na pojazd poprzedzający – tempomat samoczynnie dostosowuje prędkość i utrzymuje zadaną odległość. Kierowców użytkujących Nowe Actrosy Pawtransu będą też wspiera systemy asystujące: wspomagania koncentracji, utrzymania pasa ruchu i stabilizacji toru jazdy. Dodatkowo pojazdy zostały wyposażone w rozwiązania, które poprawiają widoczność: reflektory bi-ksenonowe, spryskiwacze reflektorów, automatyczne światła mijania z funkcją doświetlania skrętu, lampy tylne LED oraz czujnik deszczu, a także błyskające obrysówki boczne.

- Firma Pawtrans jest dla nas wyjątkowym partnerem, jeśli chodzi o podejście do naszej filozofii bezpieczeństwa i innowacji w koncernie Daimler – podkreślił Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska, przekazując pamiątkowy kluczyk. - Jesteśmy wdzięczni za to zaufanie i pełni podziwu dla tak świadomego budowania biznesu transportowego, bo właśnie takie firmy są dla nas inspiracją do tworzenia nowych rozwiązań i technologii. Widzimy, że pana inwestycje w wyposażenie, wyjątkowe na tle średniej rynkowej, mają głębszy cel i są nastawione na zwiększenie bezpieczeństwa, jakości i opłacalności transportu. Zdajemy sobie przy tym sprawę, że ostatecznie wszystko jest w rękach osób użytkujących pojazdy. Dlatego biorąc pod uwagę, że dostępność wysoko wykwalifikowanych kierowców spada, staramy się tak projektowa nasze rozwiązania, żeby nawet ci mniej doświadczeni mogli osiąga dobre wyniki.

Nowe Actrosy firmy Pawtrans mają najnowszą generację inteligentnego tempomatu Predictive Powertrain Control uwzględniającego drogi lokalne oraz system kamer i wyświetlaczy MirrorCam, który zastępuje konwencjonalne lusterka. Zdajemy sobie sprawę, że są kierowcy, którzy potrafią osiąga bardzo dobre wyniki spalania bez takich udogodnień jak tempomat PPC – ale niezależnie od tego kładziemy nacisk na szkolenia wspierające ekonomiczną i bezpieczną jazdę – mówił Stanisław Pawłowski. Wiemy też, że tylko podnosząc stale poziom edukacji i konsekwentnie egzekwując użytkowanie wszystkich rozwiązań, które oferuje nowy Actros, możemy w pełni doświadczy korzyści z tych nowoczesnych technologii. Dlatego też stale szkolimy naszych kierowców.

Firma Pawtrans współpracuje z marką Mercedes-Benz od 16 lat, z czego ostatnich siedem z firmą Auto Partner J.A. Garcarek w Ociążu, gdzie, w 2012 roku firma z Poniatowej, kupiła pierwsze 80 Mercedesów Actrosów.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL