Gazowa Scania LNG w programie Zawsze na czele

Zawsze na czele Scania LNG

Siedem samochodów ciężarowych w programie Scania.

 

Flota pojazdów „Zawsze na czele” została poszerzona o ciągnik Scania R410 napędzany skroplonym gazem ziemnym. Wszystkie pojazdy w nowym oklejeniu są dostępne do testów od maja br. Kolejną nowością w programie jest możliwość wykorzystania podczas testów specjalnej naczepy aerodynamicznej firmy Wielton, jednego z partnerów programu. Naczepa została skonstruowana tak, aby jeszcze efektywniej przyczyniać się do obniżenia zużycia paliwa zestawu, poprzez zmniejszenie współczynnika oporu powietrza. W programie są dostępne 2 tego typu naczepy.

– "Zawsze na czele” cieszy się niesłabnącą popularnością, dlatego zdecydowaliśmy się na zwiększenie floty do 7 pojazdów. Zgłaszające się do nas firmy transportowe mają okazję usprawnić technikę jazdy swoich kierowców i wykorzystać pełen potencjał drzemiący w pojeździe i w usługach Scania. Przede wszystkim jednak mogą przekonać się jak duże oszczędności przynoszą nasze rozwiązania – komentuje Jacek Tarach, koordynator ds. projektów marketingowych Scania Polska S.A.

W 2018 r. w ramach programu przeprowadzono 125 testów, a pojazdy floty „Zawsze na czele” pokonały w tym czasie w sumie 657 tys. km. Do końca maja br. przeprowadzono już 45 testów. Program jest prowadzony od 2015 r.

Zawsze na czele - o programie

Zawsze na czele to program Scania, do którego mogą zgłosić się polskie przedsiębiorstwa, zajmujące się transportem zarówno w Polsce, jak i w Europie, niezależnie od tego, czy są klientami Scania. W ramach programu Scania udostępnia zestaw drogowy z wykwalifikowanym trenerem ekonomicznej jazdy, który przez dwa tygodnie wspiera kierowcę firmy transportowej w trakcie jego pracy. W pierwszym tygodniu współpracy trener Scania podróżuje w pojeździe z kierowcą firmy. Następnie, przez kolejny tydzień kierowca ma dostęp do coachingu Scania, utrwalając zdobytą wiedzę i wdrażając ją do codziennej pracy. Działania te przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacji pojazdu. Partnerami programu w 2019 r. są firmy: Wielton i Wesob/Wecon.

Zawsze na czele - samochody ciężarowe Scania:

- 1 ciągnik Scania R410 LNG;
- 4 ciągniki Scania R450 (standard);
- 1 ciągnik Scania R450 (mega);
- 1 ciągnik Scania R450 (kubatura).

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL