Inspektor na motocyklu to groźna broń ITD. Kontroluje prędkość i wyprzedzanie na zakazach

ITD motocykle

Prawie 400 ciężarówek skontrolowali inspektorzy mazowieckiego WITD.

 

Samochody ciężarowe należące do zagranicznych firm transportowych skontrolowały jednego dnia (w czwartek) patrole Inspekcji Transportu Drogowego na drogach Mazowsza. Pomagały im w tym motocykle. W trakcie akcji zatrzymano rosyjski pojazd, którym przewożono ładunek bez zezwolenia. Natomiast załoga kazachskich szoferów wykonywała przewóz bez licencji, świadectw kierowców i nie rejestrując czasu pracy na swoich kartach.

Kontrole ITD na drogach Mazowsza

Podczas wzmożonych kontroli zagranicznych ciężarówek inspektorzy sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy posiadają wymagane i odpowiednio wypełnione zezwolenia, które uprawniają do wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych rzeczy. Na 383 skontrolowane pojazdy tylko jeden przewoził towar bez zezwolenia. Ciężarówka należąca do rosyjskiej firmy transportowej została zatrzymana przez inspektorów z Siedlec i skierowana na parking strzeżony do momentu wpłacenia kaucji. Rosyjskiemu przedsiębiorcy grozi 12 tysięcy złotych kary.

Natomiast inspektorzy z Warszawy na drodze S8 koło Wyszkowa zatrzymali załogę kazachskich kierowców, którzy jechali bez kart w tachografie. Oprócz tego szoferzy nie okazali świadectw kierowców oraz wypisu z licencji uprawniającej do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego. Obu kierowców ukarano mandatami w łącznej kwocie 5 tysięcy 400 złotych i wpłacili kaucję w wysokości 14 tys. 500 zł na poczet przewidywanej kary na przewoźnika.

W trakcie akcji wzmożonych kontroli zagranicznych ciężarówek wykorzystano również motocykl mazowieckiej ITD. Kilku kierowców wyprzedzających inne ciężarówki na odcinku trasy, gdzie obowiązuje zakaz wykonywania takiego manewru, ukarano mandatami. Chowając się za innym pojazdem, na sąsiedniej jezdni, prawdopodobnie chcieli uniknąć kontroli ITD.

Mazowiecka ITD planuje kolejne akcje wzmożonych kontroli ciężarówek należących do zagranicznych przewoźników. Jak podają inspektorzy, celem tego typu działań jest zwalczanie przejawów nieuczciwej konkurencji na rynku usług transportowych i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL