Pierwsze nowe Mercedes-Benz Actros już w Polsce kupiła je firma Kawczyński Logistics

Mercedes-Benz Actros Kawczyński

Szefowie Kawczyński Logistics liczą na niskie spalanie nowych ciężarówek.

 

W dniu 25 czerwca 2019 roku, w siedzibie dilera Mercedes-Benz Trucks Sobiesław Zasada Automotive w Brzozie, zostały oficjalnie przekazane pierwsze nowe Actrosy. Dwadzieścia nowych Mercedesów Actrosów 1845 LS, z dwoma rodzajami kabin – GigaSpace i BigSpace, zostały pomalowane na firmowy kolor Kawczyński Logistics – ostrą czerwień.

Jest to pierwsza partia samochodów tego modelu, zamówionych przez firmę Włodzimierza i Stanisława Kawczyńskich. Łącznie w ciągu 2019 i 2020 roku firma ze Ślesina odbierze ich okrągłe 100 Mercedesów Actrosów. Jeszcze w tym roku, jesienią, do 20 odebranych w czerwcu egzemplarzy dołączy kolejnych 30. Następne Nowe Actrosy firma planuje odbiera w trzech etapach w przyszłym roku, w związku z kompleksową wymianą pojazdów. Tym samym cała flota Kawczyński Logistics będzie utrzymana pod znakiem trójramiennej gwiazdy.

- Postawiliśmy na markę Mercedes-Benz i mamy nadzieję, że ta współpraca będzie długofalowa. Przekonało nas do tego kilka elementów: po pierwsze niskie spalanie. Sprawdziliśmy jak to wygląda w przypadku innych marek i okazało się, że pod tym względem Actros jest liderem. Na podstawie tego, co już wiemy o nowym Actrosie, założyliśmy, że uda nam się obniży spalanie do średniej poniżej 24 litrów na 100 km. Po drugie nasi kierowcy zdecydowanie zarekomendowali nam Mercedesa – a ich zdanie jest dla nas ważne. Po trzecie – na bazie dotychczasowych doświadczeń, wiemy, że współpraca z Mercedesem układa się pomyślnie. Zawsze możemy liczy na wsparcie i pomoc merytoryczną np. w zakresie szkoleń - powiedział podczas uroczystości Stanisław Kawczyński.
- Nowy Actros jest inwestycją nakierowaną zarówno na spełnianie potrzeb najbardziej wymagających klientów, jak i zachętą, która przyciąga najlepiej wykwalifikowanych kierowców. Ten samochód stanowi sam dla siebie rekomendację, a w związku z planowanym na jesień odbiorem kolejnych 30 egzemplarzy, mamy już kolejkę chętnych, którzy chcieliby u nas pracować. Poza tym nasi najwięksi klienci wymagają od nas kompleksowej usługi najwyższej jakości, musimy mieć nowoczesną i niezawodną flotę - tylko w ten sposób możemy zadowoli i przekona do siebie naprawdę dużych klientów - dodał założyciel firmy i jej współwłaściciel, Włodzimierz Kawczyński.
- To faktyczna premiera tego niezwykłego pojazdu w Polsce. Bardzo serdecznie gratuluję i cieszę się, że Nowy Actros w Polsce zadebiutuje w barwach tak nowoczesnej pod każdym względem i prężnej firmy. Jestem pod wielkim wrażeniem wyposażenia pojazdów nie tylko pod kątem bezpieczeństwa i wygody kierowców, ale także elementów stanowiących o estetyce i aerodynamice, takich jak osłony międzyosiowe. Może się wydawać, że to detal, ale świadczy o tym, że firma myśli o wszystkim - komentuje Piotr Urban, dyrektor Sprzedaży i Marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska.
- Chcemy osiągnąć założony cel paliwowy - czyli normę poniżej 24 litrów dzięki ujednoliceniu floty i najnowocześniejszym systemom telematycznym. Obecnie, jeśli chodzi o analizę stylu jazdy kierowcy Fleetboard nie ma sobie równych, ale ze względu na inne pojazdy we flocie używamy jednocześnie także innych systemów, a to powoduje większy koszt i nie pozwala uzyska miarodajnych wyników - podkreślał Stanisław Kawczyński. Dodatkowym wsparciem w uzyskaniu lepszych wyników spalania będzie również nowy system Predictive Powertrain Control przystosowany do dróg lokalnych. – Obecnie wydajemy miesięcznie ok. 1,4 mln zł na paliwo – dlatego liczy się nawet najmniejsza oszczędność, jaką przyniesie nowy Mercedes Actros – dodaje Włodzimierz Kawczyński.

Firma #KawczyńskiLogistics jest firmą rodzinną o ponad 20-letniej historii, mieszczącą się w Ślesinie pod Bydgoszczą. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w międzynarodowym transporcie dalekobieżnym. Swoim klientom oferuje kompleksowe usługi przewozowe. Firma ma obecnie 90 pojazdów – na koniec 2020 r. po uwzględnieniu kompleksowej wymiany floty liczba ta wzrośnie do 115 i wówczas będą to wyłącznie #noweMercedesyActrosy .

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL