Nowe demo Mercedes-Benz Actros SmartTruck

#MercedesBenzTrucksPolska #SmartTruck

Mercedes-Benz Trucks Polska zaprezentował swój nowy tegoroczny samochód pokazowy.

 

SmartTruck jest już piątym wcieleniem ShowTrucka Mercedes-Benz Trucks Polska. Był już Actros by Swanski, Mietek, SkyTruck oraz SpaceTruck. Autor nowego projektu to Tomasz Łęczyński – współczesny artysta, grafik, ilustrator, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swoją pasję do rysowania i projektowania motoryzacji rozwijał już od najmłodszych lat, jednak tego typu projekt był dla niego nowym doświadczeniem.

- Rysuję mnóstwo rzeczy związanych z motoryzacją, interesuje mnie wszystko, co się toczy na kółkach. Lubię oglądać kierunki, w których podąża rozwój motoryzacji – stwierdził Tomasz Łęczyński, autor tegorocznego projektu ShowTrucka. - Proces malowania był dla mnie swego rodzaju novum, ponieważ z reguły pracuję w dwóch wymiarach – na kartce albo na komputerze. Przeniesienie tego projektu na dużą, trójwymiarową bryłę, było dla mnie sporym wyzwaniem.

SmartTruck nawiązuje do innowacyjnych rozwiązań najnowszego Mercedesa Actrosa

Nowy Actros jest najbardziej innowacyjnym samochodem ciężarowym dostępnym na rynku. Jego liczne nowatorskie rozwiązania takie jak MirrorCam czy Active Drive Assist będą ogromną pomocą w codziennej pracy kierowcy. Jego nietuzinkowy wygląd to nie wszystko, na szczególną uwagę zasługują innowacyjne rozwiązania. Nowy ShowTruck to nowy Mercedes-Benz Actros 1848 LS, z silnikiem najnowszej generacji OM 471, o mocy 480 KM wraz z zautomatyzowaną skrzynią biegów Mercedes PowerShift 3, systemami: Predictive Powertrain Control Urban (PPC), MirrorCam oraz Multimedia Cockpit. Ponadto SmartTruck wyposażony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa m. in. Active Brake Assist 5, Active Drive Assist. Dodatkowo Actors posiada kabinę GigaSpace, która może poszczyci się mianem największej kabiny dostępnej na rynku samochodów ciężarowych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL