Ford Trucks Polska już oficjalnie na rynku ciężarówek

Ford Trucks Polska

Q-Service Truck Sp. z o.o. - dystrybutorem marki w Polsce.

 

Spółka córka, należąca do grupy Inter cars, stała się jedynym importerem i pojazdów Ford Trucks w Polsce. Q-Service Truck zajmie się również dystrybucją części zamiennych oraz sprzedażą używanych ciężarówek. Wspólne partnerstwo Ford Trucks i Q-Service Truck Sp. z o.o. zostanie podpisane dopiero 13 czerwca 2019 roku, jednak już wiadomo o wejściu nowej marki ciężarówek na rynek polski.

Ford Trucks Polska z 10 oddziałami w Polsce

Docelowo sieć dilerska #FordTrucksPolska obejmie dziesięć oddziałów zajmujących się sprzedażą i serwisem pojazdów, a finalnie kolejnych dziesięć otrzyma autoryzację do napraw pojazdów.

Ciężarowy Ford jako ósma marka w Polsce

Do tej pory mówiło się o siedmiu głównych graczach na naszym rynku ciężkich pojazdów użytkowych. Rok 2019 przynosi dobre wiadomości, oprócz: Scania Polska, Mercedes-Benz Trucks, MAN Trucks & Bus Polska, DAF Trucks Polska, Volvo Trucks, Renault Trucks Polska, IVECO Poland - Ford Trucks Polska dołącza do grona firm wspierających polski transport drogowy. Z kim zamierza konkurować Ford Trucks Polska i jaką ofertę przedstawi polskim przewoźnikom dowiemy się już w środę.

Ford Trucks to jeden z największych producentów samochodów ciężarowych na świecie. Firma produkuje całą gamę pojazdów - w tym ciągniki siodłowe, ciężarówki budowlane oraz pojazdy specjalistyczne. Sprawdzone rozwiązania w zakresie jakości, trwałości i wydajności to postawa międzynarodowej strategii firmy, konsekwentnie wdrażanej w życie od ponad pół wieku. Ford Trucks działa obecnie w całej Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Rosji, konsekwentnie rozwijając działalność na trzech kontynentach. Firma posiada już zbudowaną sieć obsługi posprzedażnej w Europie Zachodniej, a w chwili obecnej prowadzi negocjacje z dilerami na terenie Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Od czerwca do tego strategicznego partnerstwa dołączy również Polska z siecią dystrybucji Q-Service Truck.

Q-Service Truck dealerem Ford Trucks

Q-Service Truck Sp. z o.o. to należąca do grupy Inter Cars SA firma będąca autoryzowanym przedstawicielem ZF Friedrichshafen AG w zakresie napraw skrzyń biegów. To również autoryzowany diler specjalizujący się w sprzedaży samochodów osobowych i ciężarowych marki Isuzu. Od połowy czerwca portfolio firmy powiększa się o dystrybucję pojazdów ciężarowych Ford Trucks. Firma Q-Service Truck Sp. z o.o., podpisując umowę importerską, zostaje w ten sposób jedynym importerem tej marki w Polsce. Tym samym wybrane warsztaty zrzeszone w sieci Q-Service Truck zyskają możliwość autoryzacji marki Ford Trucks i serwisowania wszystkich modeli tegoż producenta.

Przeczytaj też:
Wynajem samochodów ciężarowych w 2020 roku

Co czeka rynek transportu w tym roku oraz jak powyższe wpłynie na sektor wynajmu pojazdów użytkowych?

Nowe Volvo FH16 - wysoka moc w ekskluzywnym opakowaniu (video)

Nowa generacja Volvo FH16 to wszystkie najnowsze technologie skupione w jednej ciężarówce.

 

Nowe Volvo FMX większa wytrzymałość w nowej większej kabinie (video)

Volvo Trucks wprowadziła na rynek nowe Volvo FMX z całkowicie nową kabiną, zwiększoną ładownością i innowacyjnymi funkcjami bezpieczeństwa.

 

Nowe Volvo FM - nowa kabina. Dodatkowy metr wewnętrznej przestrzeni (video)

Volvo Trucks wprowadziła na rynek nową generację Volvo FM.

 

Volvo Trucks zaprezentowało nowe Volvo FH. Nowe Volvo FH - jeszcze bardziej dla kierowcy (video)

Firma Volvo Trucks wprowadziła na rynek nowe Volvo FH stanowiące miejsce pracy podporządkowane potrzebom kierowcy.

 

Pamiętacie wypadek w Szubinie? Bartek wyjechał w pierwszą swoją trasę ciężarówką...

Najpierw było o tym głośno, potem sprawa ucichła. Dopiero teraz, po roku, rusza proces w sprawie poszkodowanego kierowcy.

 

Prezes Volvo Trucks - Roger Alm ręczy za swoje ciężarówki. Staje na ich szczycie (video)

Już niebawem premiera zmodernizowanej gamy Volvo Trucks.

 

Nowy MAN TGX - filmowe ciekawostki Nowe ciężarówki MAN - odkrywamy kulisy kampanii reklamowej SimplyMyTruck (video)

Agencja reklamowa Jung von Matt / Saga opracowała kampanię reklamową nowej generacji ciężarówek MAN Truck & Bus.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL