Jazda bez ważnej karty kierowcy i dziewięć mandatów dla kierowcy ciężarówki

Kontrole ITD Białystok

Jedna kontrola kilka wykroczeń.

 

W rejonie dawnego przejścia granicznego w Budzisku inspektorzy transportu drogowego z WITD w Białymstoku zatrzymali do rutynowej kontroli samochód ciężarowy wykonujący przewóz produktów nabiałowych z Austrii do Finlandii w imieniu przewoźnika z siedzibą w Estonii.

Kierowca ciężarówki z nadmiarem paliwa

Kierowca z rozbrajającą szczerością wyznał, iż od kilku dni wykonuje przewozy drogowe po Europie bez zalogowanej w tachografie karty kierowcy bowiem ta straciła ważność. O problemie z kartą kierujący zorientował się dopiero w momencie zakończenia ważności karty dotychczas używanej. Nie wystąpił w przewidzianym terminie o wydanie nowej karty oraz nie wykonywał wydruków z tachografu umożliwiających identyfikację kierującego. W związku z powyższym nie dysponował nową kartą kierowcy, a dodatkowo nie okazał też wypisu z licencji wspólnotowej uprawniającej do wykonywania kontrolowanego przewozu. Ponadto analiza danych zawartych w pamięci zainstalowanego w pojeździe cyfrowego urządzenia rejestrującego oraz na karcie kierowcy użytkowanej do upływu terminu ważności wykazała liczne naruszenia dotyczące dopuszczalnego czasu prowadzenia pojazdu oraz obowiązkowych okresów odpoczynku i przerw.

Na domiar złego w wyniku oględzin ciężarówki stwierdzono, iż pojemność zbiorników na paliwo w jakie została wyposażona kontrolowana jednostka transportowa wynosi łącznie 1745 litrów, tj. przekracza dopuszczalną normę określoną w umowie ADR o 245 litrów.

Na kierowcę nałożono 9 mandatów karnych oraz wszczęto 3 postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych zarówno na przewoźnika jak i na osobę zarządzającą transportem w łącznej wysokość 12350 zł.

Fot. WITD Białystok

Przeczytaj też:
Ataki na kierowców na przystankach A2. Znamy nowe szczegóły

Dzięki tej sztuczce sprawcy zmusili kierowcę, aby wysiadł z samochodu.

 

Wypadek z udziałem polskiej ciężarówki

Wypadek miał miejsce w środę rano na A7 w Kaltenkirchen, w okolicy Hamburga.

 

Kierowca szósty dzień stoi i czeka na pomoc

Ciężarówka zarejestrowana w Portugalii, która jechała do papierni we włoskim mieście Burgo di Verzuolo, utknęła na wąskiej drodze, bez możliwości samodzielnego wyjazdu.

 

Czołowe zderzenie? Zginęło dwóch kierowców ciężarówek

Do bardzo poważnego wypadku doszło na Węgrzech. Nie znana jest przyczyna zderzenia dwóch ciężarówek.

 

10 000 kary za wyłącznik tachografu

W dniu 13 listopada br. na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Białystok inspektorzy z WITD w ciężarówce przewożącej nawozy znaleźli wyłącznik tachografu.

 

Kontrolujący przerywa odpoczynek kierowcy, czy może?

Zdarza się, że zatrzymanie pojazdu do kontroli przez funkcjonariuszy policji czy inspektorów ITD zbiega się z przerwą w pracy lub w jeździe kierowcy zawodowego.

 

Kierowca ciężarówki odkrywa uchodźców w naczepie - nie odpowie za przemyt

Według informacji niemieckiej policji federalnej sceny, takie jak w thrillerze, rozgrywały się wcześnie rano w środę na granicy niemiecko-luksemburskiej na autostradzie A64 na parkingu Markusberg.

 

39 ciał znalezionych w ciężarówce, czy kierowca odpowie za śmierć?

Dziś rano służby ratunkowe odkryły w naczepie ciała 38 osób dorosłych i nastolatka.

 

Płaca minimalna kierowcy w Niemczech i we Francji

Jak obliczyć płacę minimalna kierowcy ciężarówki?

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL