Świąteczne i letnie ograniczenia w ruchu ciężarówek

10 czerwca, zakaz jazdy dla ciężarówek w Niemczech

Zakaz jazdy samochodów ciężarowych.

 

Całkowity zakaz ruchu samochodów ciężarowych na niemieckich drogach obowiązuje 10 czerwca – Zielone Świątki (poniedziałek), natomiast 20 czerwca - Boże Ciało zakaz obowiązuje w podanych niżej landach: Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Kraj Saary. Zakazem objęte są ciężarowe pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 t oraz pojazdy ciężarowe z przyczepami niezależnie od ciężaru.

Blokowe odprawy samochodów ciężarowych

W celu zapewnienia ochrony nawierzchni dróg, z dniem 1 czerwca br., gdy temperatura powietrza będzie przekraczała +28 stopni Celsjusza, Państwowa Agencja Dróg Ukrainy wprowadza letnie ograniczenia ruchu. Zakazy te dotyczą samochodów ciężarowych, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 24 ton a nacisk na pojedynczą oś jest większy niż 7 ton. Ograniczenie to nie dotyczy pojazdów realizujących przewóz towarów niebezpiecznych, szybko psujących się oraz żywych zwierząt.

Natomiast kierowcy chcący przekroczyć granicę w austriackim Tyrolu muszą uzbroić się w cierpliwość. Na przykład ciężarówki, które chcą przekroczyć granicę włosko-austriacką, będą odprawiane blokowo po Zielonych Świątkach, we wtorek, środę i czwartek. Również w okolicach Bożego Ciała 20 czerwca, odprawa blokowa odbywać się w poniedziałek, wtorek, środę i piątek. W bloku przepuszczanych będzie około 250-300 ciężarówek na godzinę co z pewnością spowoduje utrudnienia w ruchu.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL