Siedmiometrowe podwozie MAN TGM dla Fundacji Rolanda McDonalda

Fundacja Ronalda McDonalda MAN TGM

Drugi ambulans w Polsce dla programu NIE nowotworom u dzieci.

 

Już nie długo na polskie drogi wyjedzie mobilna klinika Fundacji Rolanda McDonalda. Fundacja zakupiła podwozie MAN TGM, które jest przygotowywane pod zabudowę ambulansu medycznego. Podwozie właśnie zostało dostarczone do portu w Gdańsku, gdzie przeszło odprawę celną i czeka na załadunek na statek.

Podwozie MAN TGM popłynie kontenerowcem do Baltimore w USA i wróci w grudniu tego roku, już jako mobilna klinika do badań USG. Gdy podwozie dopłynie do USA odbierze go firma LifeLineMobile - rodzinna firma z Ohio, która zbudowała 52 podobne ambulansy na świecie.

MAN TGM 15.290 - pierwsze podwozie z zabudową mobilnej kliniki


- Cieszymy się, że Fundacja zaufała firmie MAN Truck & Bus Polska i wybrała nasz ekonomiczny, wytrzymały i niezawodny produkt. Nie tylko dział handlowy ale i inne piony wspierają realizację projektu i jest to dla nas powód do ogromnej satysfakcji. Znamy i doceniamy programy Fundacji w Polsce, sami jesteśmy rodzicami i wiemy jak ważne jest aby standardy medycyny pediatrycznej zmieniały się na lepsze. Jesteśmy przekonani, że ciężarówka MAN TGM będzie dobrze służyć Fundacji - mówi Marc Martinez, prezes zarządu firmy MAN Truck & Bus Polska.

MAN Truck & Bus Polska partnerem Pikniku Rodzinnego na rzecz budowy warszawskiego Domu Ronalda McDonalda

Realizowany przez Fundację Rolanda McDonalda program NIE nowotworom u dzieci od 14 lat daje rodzicom dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat szansę na profilaktyczne badanie USG, którego w tak kompleksowym zakresie nie ma wciąż na liście świadczeń publicznych. Profilaktyka w walce z nowotworami to jedyna szansa na wczesne diagnozy i 100% wyleczenie. U dzieci czas jest najważniejszą składową sukcesu, dlatego program edukuje rodziców nie tylko dając bezpłatny dostęp do badań ale także wiedzę, którą Fundacja zebrała razem z IFMSA Poland w formę wykładu NIE nowotworom u dzieci - Rodzicu, dostrzeż objawy. Tysiące dzieci co roku, w ponad 50 miastach i wsiach, przechodzi badania przesiewowe i co roku kilka wczesnych rozpoznań, ratuje dzieciom przyszłość. Mobilna klinika to dar amerykańskiej Fundacji RMHC Global dla Polski.

Firma MAN Truck & Bus Polska jest zaangażowana również w pomoc fundacji Serdecznik z Poznania, która realizuje projekt mobilnych bibliotek dla oddziałów pediatrycznych w całej Polsce, zapewniając transport samochodami dostawczymi MAN TGE oraz akcję edukacyjną z bezpieczeństwa na drodze dla dzieci  - Bezpieczna szkoła przy drodze.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL