Pierwsze ciężarówki z asystentem skrętu

Asystent skrętu ciężarówki

Kuehne + Nagel optymalizuje swoją flotę pojazdów ciężarowych.

 

W celu redukcji emisji spalin i maksymalizacji bezpieczeństwa na drogach. W przyszłości, przedsiębiorstwo zakupi wyłącznie modele wyposażone w funkcję asystenta skrętu. Pierwsze trzysta pięćdziesiąt pojazdów trafi do Niemiec i Francji. Wykorzystywane pojazdy spełniają wszelkie obostrzenia dotyczące zużycia paliwa i emisji spalin.

Kuehne + Nagel, wybrało rozwiązania kilku producentów i intensywnie je testuje, aby zdobyć doświadczenie w użytkowaniu różnych systemów. Przykładami rozwiązań technicznych, które są implementowane w funkcję asystenta skrętu są systemy optyczne, radarowe i ultradźwiękowe.

- Bezpieczeństwo drogowe jest strategicznym celem firmy w drodze do zrównoważonego rozwoju. Korzystając z kilku systemów oferowanych przez różnych producentów zwiększamy swoje doświadczenia i wiedzę. Mając możliwość porównania, możemy pracować nad poprawą bezpieczeństwa drogowego naszej floty i skutecznie ją optymalizować. Samochody ciężarowe są wysokowydajnymi środkami transportu. Świadomie wybieramy niskoemisyjne i energooszczędne pojazdy, chcąc wpłynąć na ich większą, globalną akceptację na rynku przewozowym - Uwe Hött, zastępca dyrektora spedycji drogowej w Kuehne + Nagel.

Zakup nowych ciągników siodłowych

- Chcąc oferować Klientom najlepszą możliwą obsługę, koncentrujemy się na zwiększaniu naszych zasobów o pojazdy najnowszej generacji. Nadal inwestujemy w rozbudowę floty naczep dostosowanych do obsługi logistycznej sektora farmaceutycznego. Francja i Niemcy to strategiczne rynki, które stymulują naszą działalność w zakresie transportu drogowego. Nabycie trzystu pięćdziesięciu pojazdów silnikowych w tym roku umacnia naszą pozycję tam, gdzie transport drogowy ma największy potencjał - skomentował Hött.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL