Pobity kierowca ciężarówki

Kierowca ciężarówki został pobity na parkingu

Zdarzenie na autostradzie A4.

 

Według zeznań kierowca ciężarówki miał nagle zjechać na lewy pas ruchu i tym samym doprowadzić do kolizji z udziałem jadącego za nim samochodu. Uczestnicy zdarzenia, aby wyjaśnić sytuację, zjechali na najbliższy parking. Tam, zanim kierujący pojazdem ciężarowym zdołał wyjaśnić zaistniałą sytuację, został zaatakowany przez kierowcę z pojazdu poszkodowanego oraz jego dwóch pasażerów. Nie zważając na możliwe konsekwencje swojego zachowania, mężczyźni kopali po całym ciele i głowie pokrzywdzonego. Nie przestawali bić nawet wówczas, kiedy mężczyzna upadł.

Kierowca ciężarówki pobity na parkingu

Przybyli na miejsce policjanci w związku ze zdarzeniem zatrzymali trzech mieszkańców Wrocławia w wieku 20, 23 i 31 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili wszystkim zatrzymanym dwa zarzuty udziału w pobiciu i narażenia pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto 23-latek odpowie również za kierowanie wobec dwóch pokrzywdzonych mężczyzn gróźb pozbawienia życia.

Przestępstwo udziału w bójce lub pobiciu zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie kierowanie gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

fot. Policja Dolnośląska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL