Wolne ładunki - gdzie szukać zleceń?

Furgonetka

Cztery sposoby na pozyskanie zleceń transportowych.

 

Szukasz nowych zleceń transportowych? Chcesz się rozwijać i podejmować nowe wolne ładunki, ale nie wiesz, jakie kanały pozyskiwania zleceń są najlepsze? Wbrew pozorom możliwości jest wiele, ale cztery z nich są zdecydowanie najskuteczniejsze. Do szukania nowych zleceń najlepiej wykorzystać osobiste kontakty, platformy transportowe oraz internet, w tym specjalistyczne fora internetowe.
 
1. Internet
Możliwości, jakie daje internet, są nieograniczone, a jedną z nich jest możliwość poszukiwania nowych zleceń przewozowych. W sieci znajdziesz organizacje zrzeszające przewoźników, firmy ze swojej branży oraz instytucje publiczne i prywatne ułatwiające pozyskanie cennych kontaktów biznesowych. Internet to nieograniczone źródło wiedzy z zakresu transportu i prowadzenia własnej działalności. W internecie wyszukasz też informacje o zbliżających się konferencjach i targach branżowych, a na tych imprezach pozyskasz wiele cennych kontaktów.
 
2. Kontakty osobiste
W szukaniu nowych zleceń warto wykorzystać również dotychczasowe kontakty. Znajomości z ludźmi z branży otwierają wiele drzwi, dlatego że zawsze możesz poprosić kogoś o polecenie swoich usług lub zapytać o klientów potrzebujących obsługi w zakresie transportu. Trzeba przy tym zaznaczyć, że wzajemne polecenia są jedną z najlepszych metod zdobywania nowych zleceń transportowych na wolne ładunki.
 
3. Specjalistyczne fora internetowe
W internecie możesz znaleźć wiele specjalistycznych forów internetowych dla przewoźników, a na tych forach wyszukać oferty dotyczące przewozów. Kolejną ważną zaletą jest możliwość pozyskania następnych kontaktów do osób, które mogłyby być potencjalnie zainteresowane zlecaniem transportu lub mogłyby polecić Twoją firmę komuś innemu. Na forach internetowych możesz też zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika lub podwykonawcy.
 
4. Platformy transportowe
Platformy transportowe to świetne źródło pozyskiwania zleceń transportowych w dobie mniejszej podaży ładunków. Tak naprawdę każde zlecenie jest cenne, więc gra jest warta świeczki. Warto też zauważyć, że platformy transportowe notują stały wzrost użytkowników. Na giełdzie transportowej do 3,5 tony możesz znaleźć zlecenia, które staną się dodatkowym źródłem utrzymania dla Twojej firmy transportowej. Taka giełda jest źródłem zleceń zarówno na transport krajowy, jak i międzynarodowy.
 
Przykładem serwisu transportowego jest Furgonetka Giełda - platforma, która ułatwia znalezienie przewoźnika dla niestandardowych ładunków jak meble, sprzęty gospodarstwa domowego, maszyny rolnicze, samochody, motocykle i wiele innych przedmiotów, których wysłanie standardowym kurierem byłoby niemożliwe. Wystarczy zarejestrować się na platformie lub aplikacji mobilnej i dodać bezpłatne ogłoszenie, w którym zawarte zostaną wszystkie szczegóły dotyczące przewozu: termin, planowana trasa, wymiary i waga przesyłki. Warto również dodać zdjęcia ładunku. Firmy zainteresowane realizacją zlecenia odpowiedzą na ogłoszenie, podając wycenę transportu, z których samodzielnie wybierzemy najkorzystniejszą ofertę.
 
Chcesz znaleźć nowe zlecenia transportowe? Wejdź na stronę gielda.furgonetka.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL