DAF Trucks inwestuje 200 milionów euro w fabrykę kabin Westerlo

Fabryka kabin ciężarówek DAF Trucks Westerlo

Firma DAF wydała dziś oświadczenie podczas wizyty flamandzkiego ministra pracy, ekonomii i innowacji.

 

Firma DAF otworzyła fabrykę Westerlo w 1966 r., Gdzie oprócz kabin od początku lat siedemdziesiątych produkuje również własne osie. Obecna siła robocza zatrudniająca 2800 pracowników produkuje osie i kabiny do ciężkich i średnich ciężarówek, które zeszły z linii produkcyjnych w Eindhoven w Holandii i w Leyland w Wielkiej Brytanii.

Dzięki inwestycjom w wysokości 200 milionów euro zdolność produkcyjna fabryki kabin wzrasta o około 45% do 300 kabin dziennie w trybie dwuzmianowym. Liczba ta będzie zgodna z wydajnością nowej fabryki farb do kabin, która została oficjalnie otwarta pod koniec 2017 r., Po zainwestowaniu 100 mln EUR.

Najnowocześniejszy proces wytwarzania ciężarówek DAF

W przypadku montażu nadwozi kabiny DAF CF i XF w kolorze nadwozia istniejąca fabryka kabin spawalniczych o powierzchni 17 800 m2 zostanie powiększona o 13 200 m2. Rozszerzenie będzie zawierać układ pojedynczej linii z około 130 wysoce zaawansowanymi robotami i 135 w pełni zautomatyzowanymi robotami spawalniczymi.

Zakład produkcji kabin DAF Trucks

Zakład produkcji kabin (o powierzchni 15 600 m2) zostanie powiększony o 20 000 m2. Nowy obiekt będzie miał wiele sekcji, w tym główną linię montażową, linię montażu dachuów oraz linie montażowe drzwi i kokpitu. Będzie również obejmować wysoce zaawansowany dział testów i kontroli jakoścoi. W głównej linii montażowej zastosowany zostanie zaawansowany system podestów dla procowników, który umożliwi indywidualne dopasowanie pracownika do wysokości roboczej.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL