Elektroniczne manipulacje w polskiej ciężarówce

Elektroniczne manipulacje czasu pracy i odpoczynku w samochodzie ciężarowym

Urządzenie zakłócające czas pracy i odpoczynku kierowcy.

 

Podczas kursu polskiego samochodu ciężarowego na niemieckiej autostradzie A 2, na wyświetlaczu ciężarówki pojawiły się niewytłumaczalne informacje o błędach.

15 750 euro kary dla polskiego przedsiębiorcy

Kierowca postanowił pojechać do najbliższego warsztatu w celu ich wykasowania. Pracownik warsztatu po przeprowadzonym badaniu powiadomił policję w Gütersloh, że w polskiej ciężarówce zainstalowane jest urządzenie do fałszowania czasu pracy i  odpoczynku.  Elektroniczny system wykazywał postój ciężarówki pomimo, że ta znajdowała się w ruchu. Na polskiego przedsiębiorcę nałożono karę w wysokości 15 750 euro i nakazano demontaż urządzenia manipulującego czas pracy i odpoczynku.

 

Przeczytaj też:
Przerobione kontenery na miejsca noclegowe są gotowe na parkingu w Bremie

Od stycznia w parku serwisowym GVZ Entwicklungsgesellschaft Bremen działa nowy koncept hotelowy: Roatel Bremen-Strom, w pobliżu Neustädter Hafen.

Dwadzieścia nowych wozów ratowniczo-gaśniczych na Dolnym Śląsku

W dniu 17 stycznia 2022 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu odbyło się uroczyste przekazanie do komend miejskich i powiatowych PSP dwudziestu nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Olbrzymi karambol w Czechach. Uszkodzonych 16 ciężarówek (video)

Wczoraj podczas wypadku zderzyło się 38 pojazdów, 22 samochody osobowe i 16 ciężarówek.

Co z tachografami po 2 lutym 2020?

Od tego jaki masz tachograf, w swojej ciężarówce, zależeć będzie czy spokojnie przekroczysz granicę, czy będziesz musiał się zatrzymać.

DAF z przerobionym numerem VIN zatrzymany na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali samochód ciężarowy marki DAF XF.

W dzień, czy w nocy - kiedy wzrasta ryzyko wypadku?

Holenderski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska zbadał, czy praca w nocy wpływa na bezpieczeństwo pracy w firmach.

Co czwarty kierowca zawodowy to obcokrajowiec

Co czwarty kierowca zawodowy w Niemczech pochodzi z zagranicy, tak wynika z badania przeprowadzonego w 2020 r. łącznie 23,6% kierowców ciężarówek miało pochodzenie migracyjne.

W lutym kolejne kontrole ciężarówek w całej Europie ramach akcji Roadpol

Od 7 do 13 lutego ciężarówki i autokary będą kontrolowane przez policję w całej Europie. Europejska sieć funkcjonariuszy policji drogowej Roadpol ogłosiła termin pierwszej, w tym roku, kampanii kontrolnej Truck & Bus.

Zdalny odczyt tachografów już w Polsce. Pierwsze kontrole ITD w Lublinie

Poniedziałek był pierwszym dniem, gdy kierowcy mogli spotkać na terenie województwa lubelskiego pojazd Inspekcji Transportu Drogowego wyposażony w antenę DSRC.

Wyszukiwarka

Informacje