Funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego również kontrolują kierowców ciężarówek pod kątem czasu pracy

Magnes na impulsatorze. Kontrole kierowców ciężarówek

Kolejne ujawnienia magnesu w ciężarówce.

 

Funkcjonariusze Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu podczas służby w nocy z 8 na 9 kwietnia 2019 r. dwukrotnie ujawnili w pojazdach niedozwolone urządzenia w postaci magnesu doczepione do impulsatora. To już kolejne ujawnienia tego procederu.

Magnes na impulsatorze

W pierwszym przypadku kierowca, 44-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego, oprócz podpięcia niedozwolonego urządzenia jechał również bez karty kierowcy oraz nie posiadał legalizacji tachografu. Za swoją niefrasobliwość został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 2500 zł. Jednocześnie w stosunku do właściciela firmy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

U kolejnego zatrzymanego kierowcy (63-letni mieszkaniec Opola, który przewoził żywy drób) na impulsatorze również znaleziono doczepiony magnes oraz stwierdzono szereg naruszeń związanych z nieprzestrzeganiem obowiązkowego okresu odpoczynku. W tym przypadku za stwierdzone naruszenia kierowca został ukarany dwunastoma mandatami karnymi na łączną kwotę 3100 zł. W stosunku do właściciela firmy również zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL