Kogo interesują ciężarówki zasilane gazem ziemnym może wziąć IVECO na testy

IVECO Stralis LNG testy

8 samochodów ciężarowych IVECO Stralis LNG w ofercie IVECO Poland.

 

IVECO Poland udostępnia aż 8 ciągników siodłowych IVECO Stralis Natural Power 460 wyposażonych w zaawansowane narzędzia telematyczne. Do dyspozycji klientów jest 5 ciągników w wersji standardowej, 1 mogący przewozić materiały niebezpieczne tzw. ADR oraz 2 ciągniki niskie Low Tractor do naczep przestrzennych. Dzięki nim kierowcy będą mieli okazję sprawdzić komfort jazdy oraz nauczyć się poruszać pojazdem z napędem LNG, a właściciele firm transportowych będą mogli przekonać się o wymiernych korzyściach płynących z jego użytkowania.

IVECO Stralis Natural Power 460 LNG

Silnik pojazdu zasilany jest w całości gazem ziemnym i generuje moc 460 KM oraz moment obrotowy 2000 Nm. Dzięki takiej jednostce napędowej samochody Natural Power posiadają analogiczną dynamikę jak pojazdy z konwencjonalnymi układami napędowymi. Stralis NP 460 KM wyposażony jest we wszystkie systemy wspierające kierowcę, działające analogicznie, jak jego odpowiedniki w pojeździe zasilanym olejem napędowym. Jest to m.in. zintegrowany system wspomagania jazdy HI-CRUISE. Pełni on funkcję przewidującego tempomatu, który na bazie map ukształtowania terenu, masy zestawu, prędkości pojazdu dobiera parametry pracy układu napędowego. W połączeniu z układem fabrycznej telematyki i systemem pokładowego trenera DSE, system monitoruje pracę kierowców i pomaga menedżerom floty w uzyskaniu znacznych oszczędności paliwa.

IVECO Stralis na test

Pojazdy wyposażone są w dwa zbiorniki LNG magazynujące łącznie ponad 390 kilogramów gazu. Taki zapas pozwala pokonać nawet 1.600 kilometrów na jednym tankowaniu. Komfort pracy kierowcy wynika m.in. z zastosowania najnowszej 12-biegowej zautomatyzowanej skrzyni biegów Hi-TroniX oraz wysokiej kabiny typu AS idealnej do ruchu długodystansowego. Dodatkowo gazowy układ napędowy jest znacznie cichszy od napędów dieslowskich ( generuje maksymalnie 71dB – zgodnie z certyfikatem Piek Quiet Truck).

IVECO Stralis Natural Power jest w stanie osiągnąć do 15% niższe zużycie paliwa przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji cząstek stałych (PM), tlenków węgla (NOx) i dwutlenku węgla (CO2) nawet o 95% w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w napęd wysokoprężny zgodny z aktualną normą emisji Euro VIC. Bezobsługowy, bardzo prosty układ oczyszczania spalin nie zawiera filtra cząstek stałych DPF, katalizatora selektywnego SCR oraz nie wymaga stosowania AdBlue.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL