W proteście przeciwko UE przewoźnicy zapalili ciężarówkę

Pakiet Mobilności - protest przewoźników

Pakiet mobilności nie podoba się przewoźnikom w Bułgarii.

W proteście przeciwko pakietowi mobilności w Płowdiw przewoźnicy spalili ciężarówkę. Po raz kolejny powiedzieli, że jeśli nowe rozporządzenie zostanie przyjęte, zniszczy ono bułgarski sektor transportowy. Protest organizowany jest w Płowdiw, ponieważ tam istnieją największe międzynarodowe bazy transportowe.

Pakiet Mobilności położy małe firmy transportowe

Ciężarówka, obłożona hasłami protestów, została podlana benzyną. W proteście uczestniczyło kilkudziesięciu właścicieli firm transportowych z całego kraju oraz ich pracownicy. Po kilku minutach strażacy ugasili pożar.

Według Jordana Arabadjieva, dyrektora wykonawczego Związku Przewoźników Międzynarodowych, jest to przesłanie do posłów z Parlamentu Europejskiego, że dokładnie tak się stanie w przypadku transportu w Bułgarii i Europie Wschodniej, jeśli pakiet zostanie przyjęty w głosowaniu. Jest to najbardziej skandaliczny i najbardziej kontrowersyjny akt prawny w historii Parlamentu Europejskiego.

Arabadzhiev wyjaśnił, że spośród 12 634 bułgarskich firm transportowych 9387 ma do 5 ciężarówek, co oznacza, że ​​prawie 75% to małe firmy i nie mają środków na zamiany taboru.

Przewoźnicy są gotowi do kontynuowania protestu ciężarówkami, jeśli ich prośby nie zostaną wysłuchane.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL