Wojna ciężarówek na autostradzie - kierowca ląduje w szpitalu

Ciężarówki i kierowcy

Spór między dwoma kierowcami ciężarówek powstał podczas jazdy na autostradzie.

 

Kierowcy ciężarówek jadący na A9 i później po A3 weszli w spór po tym jak jeden zajechał drogę drugiemu. Na skrzyżowaniu w Norymberdze kierowcy spotkali się stojąc w korku no i się zaczęło. W konsekwencji jeden z nich trafił do szpitala.

Sytuacja miała miejsce w środę rano. Jeden z kierowców chciał przejechać ze środkowego na prawy pas. Tam jednak druga ciężarówka nie bardzo chciała na to pozwolić.

Spór między kierowcami ciężarówek

Kierowca ciągnika będący na prawym pasie nie ustąpił, pomimo sygnalizacji kolego jadącego po jego lewej stronie. Ten jednak nie dawał za wygraną i mimo wszystko wjeżdżał na wybrany prawy pas ruchu. 58-letni kierowca ciężarówki, pomimo że jechał prawidłowo swoim prawym pasem został zmuszony do gwałtownego hamowania, aby uniknąć zderzenia. Manewr był na tyle niebezpieczny, że jadący swoim pasem samochód musiał zjechać prawie na pobocze drogi.

58-letni kierowca ciężarówki nie puścił tego płazem. Rozpoczął pościg i dogonił swojego 50-letniego kolegę. Świadkowie opisują całe zajście jako brawurowy wyścig ciężarówek. W koncu oboje zatrzymali swoje pojazdy ciężarowe i wysiedli. Rozwścieczony 58-latek rzucił się na swojego przeciwnika, złapał go za kołnierz, popchnął. 50-latek uniknął dalszego ataku, pobiegł z powrotem do kabiny ciągnika, aby tam się schronić. Atakujący 58-letni mężczyzna tak się zdenerwował cała sytuacją, że nagle doznał problemu z sercem. W końcu musiał zostać zabrany karetką do szpitala.

Nerwy za kierownicą - czy było warto

Policjanci przesłuchali dwóch kierowców ciężarówek. Z powodu stworzenia niebezpieczeństwa w ruchu oraz próby napaści, obaj mężczyźni musieli zapłacić kilkaset euro tytułem zabezpoieczenia w dalszym postępowaniu. Nie jest wykluczone, że sąd również wyda im zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeczytaj też:
Złodziej kradnie ciężarówkę i po chwili ma zdjęcie z fotoradaru

Dzięki temu zdjęciu policja już wie jak wygląda sprawca kradzieży ciężarówki.

 

Kierowca ciężarówki, który wypadł z kabiny na autostradę był pod wpływem alkoholu

Kierowca ciężarówki dostał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych po tym, jak całkowicie pijany wypadł za samochodu i leżał na autostradzie.

 

Nocny wypadek polskiego kierowcy ciężarówki

Po poważnym wypadku na wschód od Lipska A14 musiała zostać całkowicie zamknięta.

 

Jakimi sposobami kierowcy starają się przyspieszyć trzeźwienie

Sylwester i karnawał to okres, w którym łatwo dać ponieść się zabawie i przesadzić z alkoholem.

 

Niemiecka ciężarówka utknęła na kładce dla pieszych

W poniedziałek wczesnym rankiem policja miejska w Zurychu musiała przeprowadzić operację usunięcia ciężarówki z zagrożonej zawaleniem kładki dla pieszych.

 

Strażnik terminalu portowego uratował kierowcę ciężarówki z płonącej kabiny

Odważna akcja ratunkowa w porcie w Rostocku.

 

Nie wszyscy kierowcy ciężarówek wrócą do domów

Większość kierowców ciężarówek spędza okres Świąt i Nowego Roku z najbliższymi. Ale nie wszyscy. Niestety, obraz ten powraca co roku.

 

Najdroższy film dla kierowcy ciężarówki

Kierowca musi teraz zapłacić grzywnę w wysokości 260 euro.

 

Oferta pracy dla kierowcy ciężarówki za 740 euro wzbudza kontrowersje

Ogłoszenie, które pojawiło się w Internecie, wywołało wiele kontrowersji.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL