Wojna ciężarówek na autostradzie - kierowca ląduje w szpitalu

Ciężarówki i kierowcy

Spór między dwoma kierowcami ciężarówek powstał podczas jazdy na autostradzie.

 

Kierowcy ciężarówek jadący na A9 i później po A3 weszli w spór po tym jak jeden zajechał drogę drugiemu. Na skrzyżowaniu w Norymberdze kierowcy spotkali się stojąc w korku no i się zaczęło. W konsekwencji jeden z nich trafił do szpitala.

Sytuacja miała miejsce w środę rano. Jeden z kierowców chciał przejechać ze środkowego na prawy pas. Tam jednak druga ciężarówka nie bardzo chciała na to pozwolić.

Spór między kierowcami ciężarówek

Kierowca ciągnika będący na prawym pasie nie ustąpił, pomimo sygnalizacji kolego jadącego po jego lewej stronie. Ten jednak nie dawał za wygraną i mimo wszystko wjeżdżał na wybrany prawy pas ruchu. 58-letni kierowca ciężarówki, pomimo że jechał prawidłowo swoim prawym pasem został zmuszony do gwałtownego hamowania, aby uniknąć zderzenia. Manewr był na tyle niebezpieczny, że jadący swoim pasem samochód musiał zjechać prawie na pobocze drogi.

58-letni kierowca ciężarówki nie puścił tego płazem. Rozpoczął pościg i dogonił swojego 50-letniego kolegę. Świadkowie opisują całe zajście jako brawurowy wyścig ciężarówek. W koncu oboje zatrzymali swoje pojazdy ciężarowe i wysiedli. Rozwścieczony 58-latek rzucił się na swojego przeciwnika, złapał go za kołnierz, popchnął. 50-latek uniknął dalszego ataku, pobiegł z powrotem do kabiny ciągnika, aby tam się schronić. Atakujący 58-letni mężczyzna tak się zdenerwował cała sytuacją, że nagle doznał problemu z sercem. W końcu musiał zostać zabrany karetką do szpitala.

Nerwy za kierownicą - czy było warto

Policjanci przesłuchali dwóch kierowców ciężarówek. Z powodu stworzenia niebezpieczeństwa w ruchu oraz próby napaści, obaj mężczyźni musieli zapłacić kilkaset euro tytułem zabezpoieczenia w dalszym postępowaniu. Nie jest wykluczone, że sąd również wyda im zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL