Wojna ciężarówek na autostradzie - kierowca ląduje w szpitalu

Ciężarówki i kierowcy

Spór między dwoma kierowcami ciężarówek powstał podczas jazdy na autostradzie.

 

Kierowcy ciężarówek jadący na A9 i później po A3 weszli w spór po tym jak jeden zajechał drogę drugiemu. Na skrzyżowaniu w Norymberdze kierowcy spotkali się stojąc w korku no i się zaczęło. W konsekwencji jeden z nich trafił do szpitala.

Sytuacja miała miejsce w środę rano. Jeden z kierowców chciał przejechać ze środkowego na prawy pas. Tam jednak druga ciężarówka nie bardzo chciała na to pozwolić.

Spór między kierowcami ciężarówek

Kierowca ciągnika będący na prawym pasie nie ustąpił, pomimo sygnalizacji kolego jadącego po jego lewej stronie. Ten jednak nie dawał za wygraną i mimo wszystko wjeżdżał na wybrany prawy pas ruchu. 58-letni kierowca ciężarówki, pomimo że jechał prawidłowo swoim prawym pasem został zmuszony do gwałtownego hamowania, aby uniknąć zderzenia. Manewr był na tyle niebezpieczny, że jadący swoim pasem samochód musiał zjechać prawie na pobocze drogi.

58-letni kierowca ciężarówki nie puścił tego płazem. Rozpoczął pościg i dogonił swojego 50-letniego kolegę. Świadkowie opisują całe zajście jako brawurowy wyścig ciężarówek. W koncu oboje zatrzymali swoje pojazdy ciężarowe i wysiedli. Rozwścieczony 58-latek rzucił się na swojego przeciwnika, złapał go za kołnierz, popchnął. 50-latek uniknął dalszego ataku, pobiegł z powrotem do kabiny ciągnika, aby tam się schronić. Atakujący 58-letni mężczyzna tak się zdenerwował cała sytuacją, że nagle doznał problemu z sercem. W końcu musiał zostać zabrany karetką do szpitala.

Nerwy za kierownicą - czy było warto

Policjanci przesłuchali dwóch kierowców ciężarówek. Z powodu stworzenia niebezpieczeństwa w ruchu oraz próby napaści, obaj mężczyźni musieli zapłacić kilkaset euro tytułem zabezpoieczenia w dalszym postępowaniu. Nie jest wykluczone, że sąd również wyda im zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeczytaj też:
ZMPD - Tarcza nie wystarcza

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce uważa, że pakiet pomocowy rządu dla przedsiębiorców jest niewystarczający.

 

Strajk stacji benzynowych we Włoszech

Na dzisiaj i jutro zaplanowany jest strajk stacji benzynowych we Włoszech.

 

Czesi łagodzą przepisy dla kierowców ciężarówek

Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej zezwala na ogólne zwolnienie z zakazu jazdy autostradami i drogami szybkiego ruchu w tym kraju.

 

Czas pracy kierowców ciężarówek. Jak wyglądają nowe regulacje w krajach UE

Ministerstwa transportu w całej Europie zaczynają obecnie łagodzić istniejące prawo dotyczące kierowców samochodów ciężarowych.

 

Koronawirus w transporcie. Środki zapobiegawcze, które każdy kierowca ciężarówki powinien stosować

Kierowcy ciężarówek i autobusów są szczególnie narażeni na kontakt z wirusem. Nikt nie zastanawia się w jakich warunkach pracują.

 

Z powodu nieostrożności 36-letni kierowca postawił ciężarówkę w poprzek drogi

Droga pozostała zamknięta do popołudnia.

 

Wpływ koronawirusa na transport drogowy. Relacja kierowcy ciężarówki z Włoch

Znamy już oficjalne komunikaty, pora na relacje samych zainteresowanych. Oto list jednego z kierowców przebywających w okolicy Milano.

 

Strach przed koronawirusem powoduje, że kierowca ciężarówki porzuca swój samochód przed granicą z Włochami

Z powodu koronawirusa kierowca ciężarówki zatrzymał pojazd przed włoską granicą w Brenner i odmówił kontynuacji jazdy. Firma transportowa szuka kierowcy na zmianę.

 

Błąd nawigacji i ciężarówka "siedzi" na zabytkowym moście

Polska ciężarówka, prowadzona przez Białorusina, została uwięziona na stuletnim moście, który przecina rzekę Volane.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL