W jaki sposób w jednym momencie można stracić 12 kategorii prawa jazdy

Kierowca ciężarówki traci prawo jazdy

Policja odebrała uprawnienia kierowcy Scanii.

 

Prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 58-letni kierowca Scanii, który w środę wieczorem nie dosyć, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, to na chojnickiej obwodnicy spowodował kolizję z inną ciężarówką i nie zatrzymał się na miejscu zdarzenia. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi powiatu elbląskiego grozi teraz kara do lat 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Kolizja dwóch ciężarówek

Interweniujący w tej sprawie policjanci ustalili, że podczas wymijania jadący od strony Człuchowa w kierunku Czerska samochód ciężarowy z naczepą zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok tir-a jadącego w przeciwnym kierunku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca kolizji, nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Czerska. Dzięki szybkiej reakcji i podjętym działaniom przez dyżurnego, który podał komunikat do patroli z Czerska doszło do zatrzymania kierującego Scanią.

W trakcie rozmowy z kierowcą ciężarówki, mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 58-letniego mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy oraz zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna w ten sposób stracił wszystkie z 12 kategorii.

Teraz kierowca ciężarówki stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny kierowca poniesie również konsekwencje związane ze spowodowaniem kolizji drogowej.

fot. KPP Chojnice

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL