W jaki sposób w jednym momencie można stracić 12 kategorii prawa jazdy

Kierowca ciężarówki traci prawo jazdy

Policja odebrała uprawnienia kierowcy Scanii.

 

Prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 58-letni kierowca Scanii, który w środę wieczorem nie dosyć, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, to na chojnickiej obwodnicy spowodował kolizję z inną ciężarówką i nie zatrzymał się na miejscu zdarzenia. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi powiatu elbląskiego grozi teraz kara do lat 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Kolizja dwóch ciężarówek

Interweniujący w tej sprawie policjanci ustalili, że podczas wymijania jadący od strony Człuchowa w kierunku Czerska samochód ciężarowy z naczepą zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok tir-a jadącego w przeciwnym kierunku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca kolizji, nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Czerska. Dzięki szybkiej reakcji i podjętym działaniom przez dyżurnego, który podał komunikat do patroli z Czerska doszło do zatrzymania kierującego Scanią.

W trakcie rozmowy z kierowcą ciężarówki, mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 58-letniego mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy oraz zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna w ten sposób stracił wszystkie z 12 kategorii.

Teraz kierowca ciężarówki stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny kierowca poniesie również konsekwencje związane ze spowodowaniem kolizji drogowej.

fot. KPP Chojnice

Przeczytaj też:
Jazda bez tablic rejestracyjnych jest niemożliwa

Skradzione tablice rejestracyjne, zwłaszcza w trasie, to duży kłopot dla kierowcy ciężarówki.

 

Pakiet mobilności – jakie zmiany w transporcie drogowym i jak się do niego przygotować

Do zatwierdzenia pakietu mobilności, czyli nowych zmian w prawie transportowym niekorzystnych dla polskich przedsiębiorców, pozostały dwa główne kroki.

 

Ten kierowca ciężarówki miał dużo szczęścia

O dużym szczęściu może mówić hiszpański kierowca, który przez nieuwagę stracił panowanie nad ciężarówką i zjechał z autostrady.

 

Pechowy zbieg okoliczności na parkingu dla ciężarówek

We wtorek po południu około 17:50 na stacji benzynowej w Dannstadt Ost w Niemczech doszło do kolizji z trzema ciężarówkami.

 

Co grozi kierowcy ciężarówki zatrzymanego za jazdę pod wpływem alkoholu

Kierowca jadący za ciężarówką poinformował policję o dziwnym zachowaniu kierowcy samochodu ciężarowego.

 

Złodziej kradnie ciężarówkę i po chwili ma zdjęcie z fotoradaru

Dzięki temu zdjęciu policja już wie jak wygląda sprawca kradzieży ciężarówki.

 

Kierowca ciężarówki, który wypadł z kabiny na autostradę był pod wpływem alkoholu

Kierowca ciężarówki dostał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych po tym, jak całkowicie pijany wypadł za samochodu i leżał na autostradzie.

 

Nocny wypadek polskiego kierowcy ciężarówki

Po poważnym wypadku na wschód od Lipska A14 musiała zostać całkowicie zamknięta.

 

Jakimi sposobami kierowcy starają się przyspieszyć trzeźwienie

Sylwester i karnawał to okres, w którym łatwo dać ponieść się zabawie i przesadzić z alkoholem.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL