30-metrowy słup ognia. Niebezpieczny pożar ciężarówki na A4

Płonie ciężarówka

Pożar był rozległy, gdyż ciężarówka przewoziła opony i farby.

 

Płonąca ciężarówka w piątkowy wieczór na A4 w Herleshausen spowodowała znaczne utrudnienia drogowe. Autostrada w kierunku wschodnim była całkowicie zamknięta na wiele godzin. Pojazd zapalił się tuż przed 20:00. Jak ogłosiła policja przyczyną pożaru były niesprawne hamulce naczepy, które rozgrzały się powodując wysoką temperaturę. Od osi naczepy zapaliła się tylna opona. 26-letni kierowca ciężarówki i jego 51-letni pasażer załadowali towary łatwopalne we Francji i byli w drodze do Polski.

Niesprawne hamulce naczepy spowodowały pożar ciężarówki

Pierwszy zastęp straży pożarnej bezskutecznie próbował gasić pożar. Płomienie szybko rozprzestrzeniły się na cały pojazd. Słup ognia był widoczny z daleka. Siedem straży pożarnych było przez wiele godzin zajętych usuwaniem skutków pożaru. Dopiero w nocy pojazd można było usunąć. Autostrada A4, w kierunku Eisenach i w przeciwnym kierunku, była całkowicie zamknięta przez ponad cztery godziny.

W obliczu ogromnego ciepła, które wytworzyło się podczas spalania, policja spodziewa się, że droga została poważnie uszkodzona. Szacowane szkody wynoszą około 200 000 euro.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL