Pięćdziesiąt nowych Mercedesów dla Wrocławia

Nowe autobusy Mercedes-Benz dla Wrocławia

Wrocław odświeża flotę na wiosnę

 

Zarząd MPK Wrocław i przedstawiciele firmy EvoBus Polska w obecności prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka podpisali umowę na dostawę 50 nowych, przegubowych autobusów Mercedes-Benz Citaro G.

Autobusy Mercedes-Benz Citaro spełniają najwyższe wymogi dotyczące norm emisji spalin Euro 6, które aktualnie obowiązują na rynku motoryzacyjnym. Mają wiele udogodnień, zarówno dla kierowcy jak i pasażerów.

Mercedes-Benz Citaro z lodówką dla kierowcy

Nowe niskopodłogowe pojazdy o długości 18 metrów będą wyposażone w klimatyzację, bardzo bogaty system informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu, kasowniki z funkcją biletomatu i płacenia kartą, a także porty USB do ładowania smartfonów. Kabina kierowcy jest zabudowana, w pełni klimatyzowana. Kierowca ma do dyspozycji fotel wentylowany i podgrzewany oraz lodówkę.

- Model Mercedes-Benz Citaro ze swoim komfortem i bezpieczeństwem z jednej strony i doskonałymi właściwościami użytkowania z drugiej, odpowiada na wymagania zarówno pasażerów jak i operatora pojazdów. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy spełnić warunki przetargu i dostarczyć autobusy już na jesieni - powiedział Artur Konarski, prezes Zarządu EvoBus Polska.

Warto podkreślić, że w zeszłym roku MPK odebrało 60 sztuk nowych autobusów Mercedes-Benz.

Uroczystość oficjalnego podpisania umowy odbyła się we Wrocławiu, w siedzibie partnera serwisowego Mercedes-Benz: Grupy Wróbel. 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL