Rzucali kamieniami w przejeżdżające ciężarówki

Uszkodzone cieżarowki na S7

Spuszczali na sznurze szklaną butelkę, w którą uderzały samochody.

 

Jak podała policja z Ostródy policjanci z posterunku Policji w Małdytach zatrzymali 2 mieszkańców tamtejszej gminy. 35-latek i jego 18-letni kolega m.in. z wiaduktu drogowego w pobliżu miejscowości Sople mieli rzucać kamieniami i drewnianymi kołkami w przejeżdżające drogą S-7 samochody ciężarowe. W sumie usłyszeli 7 zarzutów, 5 z nich dotyczy sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Na swoim koncie mają także zniszczenie mienia, w tym podpalenie domku wczasowego.

Uszkodzono kilka samochodów ciężarowych

Pierwsze zdarzenia miały miejsce 1 lutego br. Tego dnia doszło do uszkodzenia 2 ciężarówek, po tym, jak ktoś z wiaduktu drogowego rzucił w nie drewnianymi kołkami. Tego samego dnia sprawcy mieli zawiesić na tym samym wiadukcie, na sznurze szklaną butelkę. Uderzenie w nią spowodowało uszkodzenie przejeżdżającego pod wiaduktem kolejnego samochodu ciężarowego. Do kolejnych zdarzeń doszło w marcu br. Tym razem sprawcy rzucali w samochody kamieniami nie tylko z wiaduktu ale i z pobocza drogi. W sumie do policjantów zgłosiło się 5 pokrzywdzonych kierowców, którzy powstałe w samochodach szkody oszacowali na ponad 9000 złotych.

Funkcjonariusze wykonując szereg czynności w tej sprawie ustalili odpowiedzialnych za zdarzenia opisywane przez kierowców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Małdyty. 35-latek i jego 18-letni kolega, którzy obierali sobie za cel samochody ciężarowe zostali zatrzymani. Na szczęście we wszystkich przypadkach doszło tylko do uszkodzenia elementów karoserii pojazdów. W ocenie śledczych zachowanie obu mężczyzn mogło jednak sprowadzić bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. I takie też zarzuty obaj zatrzymani usłyszeli. Grożą im kary nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

To jeszcze nie wszystko. Ci sami sprawcy wybili szybę w autobusie zaparkowanym w Małdytach. Tu z kolei straty oszacowano na 3500 złotych.

fot. KPP Ostróda

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL