Czy na giełdzie pojawią się akcje MAN Truck?

MAN TGX

Przedstawiciele spółki MAN Truck & Bus poinformowali o zmianie formy prawnej

 

Producent pojazdów użytkowych MAN Truck & Bus jest teraz europejską spółką akcyjną. Wraz z dokonaniem wpisu do rejestru handlowego nastąpiło oficjalne przekształcenie dotychczasowej spółki akcyjnej według prawa niemieckiego w europejską spółkę SE (Societas Europeae).

Nowa forma prawna spółki europejskiej (SE) jest wyrazem międzynarodowego charakteru przedsiębiorstwa i w porównaniu z formą spółki akcyjnej zapewnia większą elastyczność przy obsadzaniu rady pracowniczej i rady nadzorczej. Forma prawna SE daje pracownikom pochodzącym z wszystkich państw europejskich prawo do współdecydowania o przedsiębiorstwie.

MAN Truck & Bus SE filarem spółki TRATON SE

- Przekształcenie w spółkę europejską podkreśla międzynarodowy charakter MAN Bus & Truck. Teraz możemy w jednolity sposób prezentować się wspólnie z innymi spółkami należącymi do koncernu. Nowa forma prawna odzwierciedla różnorodność naszego przedsiębiorstwa i naszej działalności - mówi Joachim Drees, prezes zarządu MAN Truck & Bus i członek zarządu TRATON.

Dr Carsten Intra, członek zarządu odpowiedzialny za sprawy personalne w MAN Truck & Bus oraz członek zarządu TRATON odpowiedzialny za kadry i IT, dodaje: - Udział pracowników z całej Europy w procesie współdecydowania jest istotnym krokiem. Jako wiodącemu pracodawcy zależy nam na włączeniu w sprawy przedsiębiorstwa wszystkich osób zatrudnionych – niezależnie od tego, gdzie pracują na rzecz MAN. Dokonane przekształcenie stanowi formalne potwierdzenie tego stanu.

Przekształcenie spółki akcyjnej MAN Truck & Bus AG w spółkę europejską SE nie skutkuje rozwiązaniem spółki ani utworzeniem nowego podmiotu prawnego. W ten sposób zachowana zostaje zarówno prawna, jak i ekonomiczna tożsamość spółki.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL